Jump to content

vis


pik78

Recommended Posts

Pełno sprawna strzelająca sztuka u nas też jest ich dużo oczywiście tych sprawnych i u ludzi z pozwoleniami sam ostatnio na strzelnicy waliłem z visa i to nie jednego fanatycy maja po pare sztuk piękne cacka http://www.egun.de/market/list_items.php?mode=qry&plusdescr=&query=radom na egunie bywa ich nawet po 20 - 30 naraz oczywiście większosć zniemczona ale polaków też jest dużo dekowce też sa ale raz że nasze prawo a dwa że szkopy stasznie je rżną totalna padaka aż szkoda powinni tego zabronić pozdro
Link to comment
Share on other sites

cytPo wystrzeleniu ostatniego naboju zamek zatrzymywał sie w tylnym położeniu. " i do tego to służyło,jak również do zwolnienia suwadła,a także do częściowego rozłożenia pistoletu tzn. oddzielenia zespołu suwadła od korpusu.

Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Pewnie też jestem niedouczony,ale kiedyś słyszałem,ze suwadlo to element broni,której automatyka oparta jest na wykorzystaniu części gazów odprowadzonych przez boczny otwór w lufielub długim odrzucie lufy,a to coś co suwa się po wodzidłach szkieletu pistoletu i sprowadzenia naboju do komory nabojowej,zaryglawania lufy i usunięcia łuski(naboju)to zamek
Link to comment
Share on other sites

Potocznie przyjęło się mówić o zamku lub suwadle jako całości ale należy pamiętać że były konstrukcje takie jak np. C96 gdzie suwadło,a zamek to rzeczywiście dwa różne pojęcia.

Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

http://pubserv.uprp.pl/PublicationServer/Temp/1pd9cdomoc5ahvqp6lo047spj6/PL20575B1.pdf

...w większości pistoletów (i myślę tu tylko o pistoletach!) trzon zamkowy jest elementem suwadła (nie myślę tu o trzonie zamka karabinowego).

Stąd też ja osobiście uważam że w należy tu mówić o odciąganiu suwadła,a nie zamka.
Owszem w P08 lub C96 jak i innych ciekawszych konstrukcjach, to zupełnie inna bajka ale podczas przeładowania ciągniemy za zamek ale pierwszy ruch wykonuje suwadło czyż nie?

Pozdro
Link to comment
Share on other sites

cytPewnie też jestem niedouczony,ale kiedyś słyszałem,ze suwadlo to element broni,której automatyka oparta jest na wykorzystaniu części gazów odprowadzonych przez boczny otwór w lufielub długim odrzucie lufy,"

...a twoja definicja nijak pasuje do broni typu DP-28,SWT,G43,M1 itp

Pozdro
Link to comment
Share on other sites

W obowiązyjącym słownictwie technicznym tej branży pistolety oparte na rozwiązaniu Browinga(krótki odrzut zamka,ryglowanie przekoszeniem lufy) mówimy o zamku,nie suwadle ,które zwykle występuje w broni wykorzystującym odprowadzenie gazów,choć nie zawsze(do takiej konkluzji doszliśmy),w starym słownictwie mówiono o suwadle i trzonie ,ale mówiono równiez o zamknięciu lufy sposobem ciężarkowym-teraz mówimy o ryglowaniu masą bezwładności zamka podpartego sprężyną powrotną.Stąd zapewnie błędne nazwanie zamka Visa suwadłem.
Link to comment
Share on other sites

Być może jest to problem nomenklatury i dawnego słownictwa.
W takim razie ja zostanę przy swoich starych szpargałach a Ty przy swoich.

Dla mnie zamek w Visie nie istnieje ,istnieje ryglowanie przez przekoszenie wywołane sprężyną powrotną i ruchem powrotnym suwadła,(z ryglami)ale nie zamka i oczywiście lufy.

Ale zamek np. w pistolecie maszynowym wykonujący ruch postępowo zwrotny czy obrotowym owszem,czy bardziej zaawansowanych konstrukcjach jak StG43.
Nie wspominam o innych 2 lub 4 taktowyach karabinowych i zamkach kołowych hi hi bo to już zupełnie inna bajka :)
Zamek dla mnie to część zawsze nie związana na stałe z suwadłem broni.

Ale czasy się zmieniają...

Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information