Skocz do zawartości

Aukcja dla naiwnych,nawiedzony czy rzadkość?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do speców.
Dlaczego dość popularna monetka wyceniana zwykle na 300-400 PLN ( w wersji z kreską ułamkową ) nagle osiąga na aukcji taką cenę ?
Podbijanie ceny dla złapania naiwniaczka ?
Kupił mało zorientowany nawiedzony ?
A może jakaś rzadka odmiana ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego typu monety to prawie rarytas.Pomimo niemałego nakladu należy pamiętać, że po upadku Powstania carski ukaz wycofał monetę z obiegu ,co spowodowało przetopienie wyłapanych egzemplarzy i istotne zmniejszenie populacji. Ocalałe numizmaty zachowało społeczeństwo jako patriotyczne pamiątki heroicznych dni krwi i chwały" (cyt) .

Na wiele trafionych monet udalo mi sie znaleść tylko jedna powstańczą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monetę z foty zakupiłem na alledrogo,widoczne ślady po odlutowanej zapince.Nie wiem czy przez sprzedającego lub kogoś innego?Ktoś zniszczył broszę patriotyczną za którą uzyskałby większe pieniądze niż za monetę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,nie jestem specjalistą stąd moje naiwne lub wręcz głupie dla Was pytanie.
W 2006 roku kupiłem taką samą monetę w lepszym moim zdaniem stanie za niecałe 400 pln.Posłużyła za prezent dla początkującego kolekcjonera,który potwierdził jej oryginalność u fachowców.Nie miałem pojęcia,że tak bardzo zdrożała przez 3 lata !!!

Pozdrawiam i dziękuję za wyjaśnienia
EMPAI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie