Jump to content

Tajemnicze kufry z dna Zalewu Wiślanego


balans

Recommended Posts

Posiadam wycinek prasowy z końca lat 80-tych [chyba z Żołnierza Polskiego"], a w nim dość sensacyjną informację, jak to wspólna ekipa polsko/rosyjska przeszukiwała dno jez. Resko w poszukiwaniu zatopionego tam sowieckiego bombowca Jer-2. Ale moim zdaniem bardziej sensacyjny jest ten fragment artykułu, który zamieszczam. Wydaje się, że Rosjanie dobrze wiedzieli czego szukają, a wyobraźnia podpowiada jakieś kosztowności lub zabytki muzealne...
A może, któryś z Kolegów jest zalogowany na rosyjskich forach i zapyta o te kufry?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nikt z Kolegów nie ma informacji na ten temat? Akcję penetrowania naszych wód organizowało [lub współorganizowało] LWP, a tych naszych harcerzy to Rosjanom wyraźnie dodali aby im patrzyli na ręce. Jeżeli chodzi o jez. Resko to się mówiło, że Rosjanie tak naprawdę poszukiwali Bursztynowej Komnaty, a nie mitycznego" bombowca Jer-2. A czego w takim razie szukali na Zalewie Wiślanym?

W załączeniu 1-część skanu artykułu z połowy lat 80-tych.

Link to comment
Share on other sites

A może Redakcja Odkrywcy by się zainteresowała tym tematem?
Wydaje mi się, że jest to materiał na ciekawy artykuł. Są tu i wraki, są zatopione skarby, jakaś międzynarodowa ekspedycja owiana mgłą tajemnicy, nie mówiąc już o modnym ostatnio Resku.
Nie samymi sztolniami wszak człowiek żyje...

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information