Jump to content

Tajemnicza mogiła w pobliżu drogi krajowej nr 1


Recommended Posts

Tajemnicza mogiła w pobliżu drogi krajowej nr 1
27.04.2009
Operator koparki, pracujący przy wykopie pod fundamenty w Skowarczu (gmina Pszczółki), natrafił na ludzkie kości. Roboty natychmiast przerwano, a o znalezisku powiadomiono Prokuraturę Rejonową w Pruszczu Gdańskim.
- Wezwaliśmy archeologów oraz antropologa, którzy pomogą ustalić, z jakiego okresu pochodzą te szczątki - informuje Teresa Rutkowska-Szmydyńska, prokurator rejonowy w Pruszczu Gd. - Pierwsze oględziny wykazały, że są to kości siedmiu osób, choć może być ich więcej.
Na razie wiadomo tylko, że są to osoby zmarłe nie wcześniej niż 30 lat temu. Pochowano je w drewnianych skrzyniach zbitych gwoździami.
Na pewno nie jest to grób z początków naszej ery, chociaż wcześniej archeolodzy znaleźli w tym rejonie naramiennik zbroi sprzed dwóch tysięcy lat. Inna hipoteza wskazuje na czasy drugiej wojny światowej. Od 7 listopada 1943 roku był w Skowarczu podobóz Stutthofu. Ofiar obozu nie chowano jednak prawie nigdy w trumnach. Na rozwiązanie tej zagadki trzeba więc będzie poczekać, przynajmniej do zakończenia prokuratorskiego postępowania.
http://slupsk.naszemiasto.pl/wydarzenia/992114.html
___________________

Pewnie znowu jakaś wojenna pamiątka".


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 19:11 01-05-2009
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information