Skocz do zawartości

Płyn Kiwi do miedzi i mosiądzu


zabi

Rekomendowane odpowiedzi

Można kolego ale uważaj żeby z tym nie przesadzić, poza tym stare monety z ziemi musisz kilka razy czyścić,Przed wyczyszczeniem wsadź do wody je na 1 dzien a potem dopiero czyśc. Z wyszukiwarką widzę jest ogólny problem. Nie działa, ale mysle, że Bocian juz o tym wie i działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta KIWI rozpuszcza patynę, ale do świeczników, zegarów, kaganków i mnóstwa innych rzeczy jest wprost idealna-daje prawdziwy złoty połysk. Właśnie od dziś testuję ten specyfik (żonka kupiła na wyprzedaży za 2zł bo stwierdziła że mi się przyda :) i jestem na maxa zadowolony.

A do monet standard-oliwa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na próbę przeczyściłem polskie 2 grosze z 28 roku z brązu i rzeczywiście patyna zeszła, moneta się ładnie błyszczy, czytelna i w ogóle prawie jak nowa, ale szkoda tej patyny bo jak wiadomo patyna jednak uszlachetnia... no ale nic trudno to tylko próba, teraz już wiem na pewno żeby na monetki nie stosować, później z łuskami zobaczę jak to działa i dam znać.

Dzięki wszystkim
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstawiłbym foty tego co ten płyn potrafi, ale aparatu nie mam bo przez nadmierne ilości wypadów zapiaszczył się :(( 2 grosze też zepsułem w ten sposób. Ten płyn to się nadaje do łusek i tego typu rzeczy. Jest jeszcze do srebra i złota - też posiadam. Ten już do czyszczenia monet idealny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. Myślałem że dało by rade tym oczyścić miedziaki bez utraty patyny. Powiem szczerze że to 2 grosze bardziej mi się podoba bez patyny niż z patyną, w końcu jak było ono kiedyś w obiegu to właśnie tak wyglądało i nie miało żadnej patyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mały test...

1 grosz, stan jak każdy grosz z kieszeni-brudny, porysowany i matowy...

Cały proces namoczenia, szorowania palcami i przetarcie suchą szmatką trwało niespełna dwie minuty, pasta działa od razu. Dla efektu można powtórzyć, choć już za pierwszym razem efekt jest zadowalający. Szkoda że zdjęcia nie oddają efektu blasku-naprawdę jest piękny połysk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak kto woli, jedni wolą jak mają patyne na monetach inni nie, jeśli już ktoś chce się pozbyć patyny to trzeba wiedzieć na jakiej monecie. Jeżeli moneta jest w dobrym stanie zachowania, bez wżerów innych utlenień to jeżeli już ktoś chce to można zdjąć patynę, monetka będzie wyglądała jakby z mennicy wyszła, ale jak monetka ma wżerki, to wtedy byłoby to nierozsądne bo zostanie taki podziurawiony kawałek metalu... Ja osobiście nie zdejmuje" patyny z monet, a to 2 grosze to była tylko próba płynu, ale rzeczywiście ładniej dużo wygląda niż z patyną dlatego że stan zachowania pozwalał że tak powiem na taki manewr.

Jeszcze małe pytanko, po czyszczeniu przedmiotu tym płynem myjecie jeszcze w mydle albo gotujecie fanta w wodzie destylowanej? Czy tylko wycieracie do sucha i tak zostawiacie?

Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie