Skocz do zawartości

Rekonstrukcja Bitwy o Berlin z 1945 roku na terenie Twierdzy Modlin


Rekomendowane odpowiedzi

Ja również chciałam podziękować za wspólną rekonstrukcję w imieniu całej naszej grupy, myślę że BDM (jak i cywile) jest jak najbardziej do powtórzenia na wielu innych imprezach:), w końcu to sama przyjemność urozmaicać" tej klasy rekonstrukcje.

pozdrawiam

Ewa
GRH Bluszcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Przy okazji chcialem podziekowac w imieniu naszej grupy GRH.Reichshof 1944 organizatorom i wszystkim bez wyjatku rekonstruktorom bioracym udzial w tej wspanialej insceniazcji....szczegolnie naszym przyjaciolkom z Bluszczyka za kawal dobrej roboty.Te dziewczyny niczego nie kupily, musialy same sobie zrobic, lataly po krawcowych, sciagaly wykroje z zagranicy,łamały paluchy przy produkcji pierscieni tu szacun dla Justynki, wyrozumialosc dla reszty za scigajaca ich szefowa zeby byly wsio na czas-)))Dałyscie rade i pokazalyscie klase, to Wy bylyscie tam najlepsze!!!!

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=BftZA7m3K2k

Bitwa berlińska śledzona okiem kamery załoganta a właściwie załogantki z BTR-a...kto mówił że mało było strzelaniny i efektów dźwiękowych ?
no kto ?!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolfik, szacun za muzę, nie ma to jak Wesołe Lufy Kołobrzegu"

Inscenizacje w Modlinie dotyczące Ostatnich Dni" czy jak kto woli Upadku" mają tą zaletę, że można tam pokazać wszystkie smaczki z końca wojny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę warunki BHP" w jakich przyszło jej kręcić na jeżdżącym BTRze z maskowaniem na kamerze , z klekoczącymi PPSami nad głową i ze słońcem w wyświetlacz LCD to faktycznie całkiem zgrabnie, reszta to kwestia montażu...:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie ,czy pomysl z rozstrzeliwaniem paru jencow i cywila to ze scenariusza czy pomysl wlasny ? Chodzi mi o film zamieszczony przez wolfika1. Pod koniec jest egzekucja...Po jaka cholere ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu miało to służyć, żeby pokazać ludziom że wojna to nie serial o czterech pancernych. Likwidowanie SS-manów było normalną praktyką, tak ze strony krasnoarmiejców jak i żołnierzy polskich. Najczęściej bez sądu, za samą przynależność do zbrodniczej formacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ,gwalty tez no i co z tego...Taa to trzeba bylo tez gwalt pokazac na tych pedzonych erlinkach" ? Bylaby pelna zgodnosc z berlinska 1945 rzeczywistoscia... Wg mnie rozwalanie jencow bylo niestosowne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno na tej fotce wstawionej przez leon wallonien sa helmy M45?
http://www.odkrywca-online.com/forum_pics/picsforum23/1345_copy.jpg

Moga byc to tez i wloskie zdobyczne, a uzywane przez Niemcow:
http://www.helmy.w8w.pl/wloski%20wz.33.htm

Szczegolnie widok od przodu M45 sa bardziej plaskie niz ten na zdjeciu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że na zdjęciu załączonym przez kolegę LeonWallonien żołnierze mają inne hełmy niż wzmiankowane, mityczne M44/45.
Na poparcie mojego stanowiska zamieszczam zdjęcie niemieckiego hełmu B/II (wzór z 1944 roku) ze zbiorów jednego z zachodnich kolekcjonerów wraz z jego porównaniem z DDR-owskim M54.
Co nie zmianie faktu, że w czasie walk o Berlin hełm ten mógł być użyty.

Pozdro
Hindus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestosowne? Co masz namyśli niestosowne? Zakłamywanie historii jest niestosowne. Całkowicie zgadzam się z Michałem, właśnie po to są organizowane rekonstrukcje historyczne, żeby pokazać jak to było, i walczyć z mitem wesołej wojny m.in wg Czterech pancernych"..
Jeżeli ktoś użyję argumentu że dzieci oglądały tę egzekucję", to chyba ma problemy ze wzrokiem. Przez całą bitwę strzelali do siebie rekonstruktorzy i padali martwi, więc dzieci i tak, i tak widziały zabijanie" ludzi. Żeby dzieci nie musiały na to patrzeć, powinno dochodzić do wymiany ognia bez ofiar i poddania się którejś ze stron...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram , kolega pik jest wyznawcą zapewne obecnie obowiązującej zasady politycznej poprawności.Niebawem hitlerowcy w trakcie łapanki będą uprzejmym gestem zapraszać schwytanych do Solarisa , salutując przy tym szarmancko i wnet okaże się że 6 milionów Polaków zatruło się gazem z rurociągu Przyjaźń" na własną prośbę.
Pokazujemy wojnę pięknisiu , w jej najgorszym wydaniu i nie ma tu miejsca na popierdułki , jeżeli kogoś takie sceny drażnią lub ich nie lubi oglądać to niech idzie do kina na film co jeszcze na nim nie był" a broń Boże niech nie zabiera na takie imprezy swoich małoletnich dzieci.
Propaganda typu 4 pancernych stworzyła obraz wojny niemal sielankowy , zdobycie Berlina to była prawie wycieczka z Orbisem,podczas gdy w trakcie Operacji Berlińskiej ze strachu na atak serca zmarło ok.20 tysięcy cywilów...
A ten tu żałuje 4 SS-manów....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jako jeden z odstrzelonych" na końcu wypowiem się w tym temacie.
Nie widzę nic niestosownego w pokazywaniu prawdy historycznej, a zwłaszcza sprawy traktowania żandarmerii polowej. Nie brano ich do niewoli tylko właśnie odstrzeliwano na miejscu. Bez wyjątku.
Tak więc za jedyną rzecz niestosowną uważam dość płytkie komentarze kolegi Pik78.

Pozdro
Gibbon
GRH Rhein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie