Jump to content

USUWANIE przegród w ładownicach - CZEMU TO SŁUŻY ???


PGExplorer

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczow ! Nie do konca jestem pewien ,czy akurat forum glowne jest wlasciwym miejscem na to pytanie , ale nie trafilem w kategoriach na tę wlasciwa... wedlug mnie przynajmniej. Wracajac jednak do pytania - czemu sluzylo usuwanie przegrod w ladownicach ? Hmmm, moze latwiej sie i wygodniej korzystalo wowczas z niej ? I czy usuniecie przegrod wplywa na obnizenie wartosci ładownicy , pod wzgledami wszelakimi ,np wartosci nominalnej,muzelanej ? Z góry dziekuje za pomoc ! Darz Grunt ;) , czyli zycze Wam owocnych wypraw ! Pozdrawiam,PGE .
Link to comment
Share on other sites

Np w WP etatowa jednostka ognia, czyli ilość amunicji jaką wydawano żołnierzom zazwyczaj wynosiła 60 szt. naboi, co dawało dwie łódki na jedną komorę ładownicy – komory posiadały przegródki dzielące wnętrze na pół.Nagminne było usuwanie tych przegródek przez żołnierzy – przez co w jedną komorę wchodziły nawet cztery łódki, zwiększając w efekcie przenoszoną w dwóch ładownicach ilość amunicji z etatowych 60 do 120 pocisków.
Pod względem materialnym ładownice z przegródkami cenią się wyżej.
Pozdro.
Link to comment
Share on other sites

ciekawe jak do tych praktyk podchodzila kadra zawodowa ? W naszej armii do np malowania broni ,oklejania broni tasmami maskujacymi traktuje sie jako niszzcenie broni ( przynajmniej jakis czas temu ,nawet na misjach !!!) Tymczasen u zachodnich sojusznikow nikogotoniedziwi. Malo tego robi sie tez bron w powlokach maskujacych...
Link to comment
Share on other sites

Pik78 bo takie praktyki zresztą bardzo praktyczne przechodzą u nas bardzo opornie jak zwykle,w czasie pokoju i w koszarach wszystko jest regulaminowo i cacy,dopiero w warunkach bojowych gdy takie przeróbki mogą uratować życie nikt się nie przejmuje takimi pierdołami,zresztą oprócz przeróbki ładownic,ostrzenia bagnetów itp we wrześniu 39 powszechne było wywalanie nieprzydatnych części ekwipunku.
Na przykład ruscy wywalali maski Pgaz a z toreb na nie robili sobie chlebak...
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information