Jump to content

S84/98 bez osłony ogniowej?


wodzu8

Recommended Posts

mam pytanko do znawców bagnetów niemieckich, czy była wersja popularnego bagnetu S84/98 bez osłony ogniowej i bez jakichkolwiek sygnatur, kolega który ma taki bagnet zreszta w dość kiepskim stanie twierdzi że to bagnet produkowany jeszcze przed 1933 rokiem, czyli w okresie weimarskim? Proszę o wszelkie dostępne info.
Link to comment
Share on other sites

Może to być przeróbka jugosłowiańska,często zdejmowali osłony lub wymieniali okładki,zacierali też stare sygnatury i nabijali nowe na jejcu,z oryginalnym fabrycznym,typowym bagnetem 84/98 bez osłony nigdy sie nie spotkałem.
Link to comment
Share on other sites

Republika weimarska raczej odpada. Prędzej będzie to bagnet z końca wojny, czyli wyprodukowany pod koniec '44. Słyszałem ze wtedy niemcy zrezygnowali już z produkcji osłon. W książce Królikiewicza Bagnety" jest nawet taki pokazany bez oznaczeń. Temat wart rozwinięcia, ponieważ nie jestem pewien czy tak faktycznie z tą osłoną było.
P.S. Kolego wodzu8 możesz zarzucić fotkę?;>
Link to comment
Share on other sites

Jesli nie ma oslony to nic nie znaczy, po prostu nie ma oslony. Oslone wprowadzono w czasie I wojny swiatowej, a jakie ma okladki ten bagnet drewniane czy ebonitowe ???

Moze kiepski stan nie pozwala na odczytanie sygnatur, najlepsze by byly fotki
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information