Jump to content

Nie stać nas na Wawel Dolnego Śląska"


Recommended Posts

Kolejna zachęta do uczciwego zgłaszania znalezisk-zabytków. Aż chętka bierze, żeby wywalić prywatne ojro na restauracje popadających w ruiny zabytków:\\ Żenada.

http://www.tvn24.pl/-1,1592161,0,1,odkryli-renesansowe-freski-i-maja-klopot,wiadomosc.html

Onet.pl
Link to comment
Share on other sites

No jakby wlasciciel nosil sutanne to kaska moment by sie znalazla, a tak ma pecha,w zyciu tego remontu nie skonczy
, nie tylko ze wzgledu na koszty , ale i nie zyciowe przepisy i podejscie wojewodzkich konserwatorow zabytkow, na wbicie gwozdzia trzeba zrobic dokumentacje i zdobyc opinie rzeczoznawcy,a to potrafi trwac czasem bardzo dlugo, ot taki nasz folklor, szkoda ludzi bo robili cos dobrego i co wazne za swoje pieniadze.
Link to comment
Share on other sites

A prawdopodobny efekt wydarzeń będzie taki:
zmarnowana szansa odrestaurowania dopiero co odkrytych dóbr kultury narodowej + zabytku o wartości historyczno -turystycznej, a co za tym idzie promocji regionu, dodatkowych miejsc pracy itd.
A naiwni inwestorzy, chcący przywrócić zabytek do stanu świetności za własne pieniądze - że o uczciwym podejściu do znalezionych fresków nie wspomnę - jeśli nie zbankrutują, to zapewne do końca życia przejdzie im zawracanie Wisły kijem, jakim jest starcie z niedołężną, bezmyślną i niemającą nic wspólnego z ochroną dóbr narodowych (anty)państwową wiadomą instytucją.
Niestety to wszystko dotyczy również nas, eksploratorów, poszukiwaczy, kolekcjonerów etc. Żenada.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information