Skocz do zawartości

Koszalin 2009/vol. I


wojna1939

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 218
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Muzeum ul.Młyńska
Kolejka jaka ustawiła się przed budynkiem muzeum skutecznie zniechęciła nas do oczekiwania na wejście.Lepiej zwiedzić w tygodniu kiedy niemal nikt tam nie chodzi.Zwiedziliśmy jeszcze Wystawę w IPN.Podsumowując trzeba przyznać,że nie ma zbyt wiele atrakcji w naszych miejscowych muzeach a i muzeów jak na lekarstwo.

Pozdrawiam D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna wyprawa!! Gratuluję!!

A tak w ogóle może w ramach wiosennej akcji Nasza kiełbasa" pomyślimy o jakimś ognisku w miłym gronie? Kto popiera a kto jest za? hihi
Pozdrawiam der K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Camene , fotka z 2009-05-17 20:11:30 przypomina mi moją armatkę xD tylko trochę mniej skomplikowana jest xD (na fotce moja druga 23mm miłość)
Jeszcze 30 dni i ruszam w nieznane, nadrobić ostatni rok bierności xD Cel ; odkrywać, odkrywać i jeszcze raz odkrywać.
Pozdrawiam Wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś historię kamienia pamiątkowego zwanego potocznie grobem leśnika"? Kiedyś słyszałem tylko o istnieniu takiego kamienia a dziś biegając po Górze Chełmskiej przypadkiem na niego trafiłem. Napis na głazie upamiętnia nagłą śmierć inżyniera leśnictwa w 1960 roku w miejscu usytuowania kamienia. Wie ktoś może coś więcej?
Pozdrawiam L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Niektórzy już wrócili, inni prowadzą supermarkety a jeszcze inni przeszli na inne fora.
Ja już po wakacjach tylko czasu na kopanie tradycyjnie brak.
A Ty Aragorn coś kopiesz?
Zamierzam się w końcu gdzieś wybrać tylko trudno mi cokolwiek zaplanować. Może jakieś wspólne grzebanko?
Pozdrawiam L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Chwała,

po dłuuugim czasie niezaglądania w to miejsce - zostawiam ślad w postaci drobnej relacji z poczynań międzyszpitalnych...

Budynki na zdjęciu to baraki, w których ostatnio stacjonowała Żandarmeria Wojskowa, a w czasie II Wojny przebywali jeńcy wojenni... jak można dojrzeć na płocie wisi banner informujący o wystawieniu obiektu na sprzedaż...

Ach, pewnie niektórzy już się zorientowali - to rejon kompleksu w Budowie nad jeziorem Krosino, z niemiecka zwane :Ordensburg in Krossinsee in Pommern ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... aż wreszcie doczekałem się: wyskoczył jak z magicznego pudełka pies... szczeknął od niechcenia kilka razy wykazując swoją czujność i informując osobnika wędrowyczopodobnego o moim nachalnym nieco jestestwie to, tu to tam... (ze zrozumiałych względów nie chciałem obu osobników drażnić uwiecznianiem ich fisis...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... pogadałem chwilę, ze spragnionym osobnikiem (mimo wczesnej pory upał odcisnął się boleśnie na twarzy mojego informatora)... dowiedziałem się, że: niechętnie wpuszczają na teren jednostki wojskowej, ale gdybym powiedział, że idę do lekarza... (nawet nie próbowałem takiego sposobu przeniknięcia hi hi na teren JW)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie