Skocz do zawartości

Koszalin 2009/vol. I


wojna1939

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 218
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

... wróciłem do początku mojej wycieczki, chciałem napoić spragnionego i wejść pooglądać baraki na sprzedaż, jednak najwyraźniej spóźniłem się. Zapewne zmorzony upałem zaległ gdzieś w cieniu i śnił o chłodnym, złocistym...

... powłóczyłem się jeszcze chwilę po okolicy, jakichś placyk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Chwała,

dzisiaj jest czwartek (chwalić Pana), jutro piątek, a po nim sobota... kilku z nas odczuwa wewnętrzną potrzebę spotkania się... myślę, że sobotnie spotkanie w kuźni byłoby wskazane. Ostatnimi czasy niejaki marazm spotkaniowy dotknął boleśnie nasze towarzystwo - czy to z braku czasu, zdrowia, czy też całkowitego nie ujawniania się światu... Moja obecność jest niestety uzależniona od kilku czynników (główny to niestety zdrowotny) i swoją obecność mogę potwierdzić dopiero w sobotę do południa...
Myślę, że jeszcze tkwi w nas przygoda i zapał jaki nas cechował na początku naszych znajomości - nie ograniczajmy się li tylko do grzebania w ziemi i liczenia kolejnych zdobyczy... oby blask sreber i złota nie przysłonił nam tego najważniejszego hi hi.

Bywajcie - czekam na wieści.
M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

jako się rzekło - informuję, że niestety nie będę obecny na spotkaniu - zaważyły względy zdrowotne... ale jak widać nie ma też chętnych (poza Lugerem oczywiście) na spotkanie... nie dziwi nic hi hi... tak więc Luger spotka się sam ze sobą i mam nadzieję, że podzieli się relacja z tego spotkania.

Bywajcie - M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to łocieniec dawniej i dziś. Früher und heute 1333 - 2008". Albumik wydany z okazji 675 lecia miasta. Historia w skrócie, kilkadziesiąt starych pocztówek i współczesnych zdjęć. Wydanie podobne do Historii Kołobrzegu w fotografii Jerzego Patana tylko o połowę cieńsze.

To tyle z zaległości.
A tu jak makiem zasiał...

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze spotkań zlotowych nic nie wyszło - no prawie nic... spotkałem znaną nam skądinąd Redaktor Naczelną... jednak tylko z daleka - była w strefie nadgranicznej działań wojennych hi hi...

... resztę zdjęć po przygotowaniu do publikacji zamieszczę jak przyjdzie czas na nie...

Bywajcie - M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam wszystkich,
Trochę cisza zapanowała od jakiegoś czasu. Czyżby każdy stracił zapał poszukiwacza? Ehh.. nie wnikam.
Mam pytanko, czy próbował ktoś w okolicach Koszalina bawić się neodymem? zastanawia mnie czy warto się w ogóle w to bawić. Jakieś doświadczenia?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
no tak się akurat złożyło że służę w Mrzeżynie, udało mi się przenieść. W porównaniu do Lidzbarka Warm. to TYLKO" jakieś 300 km. bliżej domuxP No i oczywiście w rodzinnym mieście więcej przyjaciół, a przede wszystkim będę bliżej żony a co za tym idzie będę skupiał się bardziej na życiu rodzinnym.

A cóż takiego się stało Luger? Chwila nieuwagi czy bezmyślność jakiegoś niedzielnego kierowcy?
No a jeśli chodzi o weekendowy eksploracyjny wypad to można moim samochodzikiem się zapuścić w teren. Z transportem to akurat nie ma najmniejszego problemu.

Jak tu tak spoglądam od czasu do czasu to widzę ze zapał ustaje, to bardzo niedobrze, gdzie ten duch gdzie ta pasja, gdzie ta wymiana doświadczeń, gdzie dyskusje? Gdy Was poznałem aż kipiało od dyskusji, pokazywania zdobyczy i wzajemnych relacji, a dziś? Dziś już nie tętni tu życie.
Rozumiem że każdy ma swoje sprawy, problemy, lub jest zbyt bardzo zajęty poszukiwaniem swojej własnej bursztynowej komnaty. Ale nie wierze ze nikt nie znajdzie 2 minut by zajrzeć na to forum i chociażby powiedzieć Cześć chłopaki, co słychać?", lub coś w tym stylu.

Wracając do wcześniejszego pytania, czy ktoś poszukiwał przy pomocy magnesu neodymowego?

PS: Może ktoś jeszcze chętny na wspólne odkrywanie nieodkrytego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie