Skocz do zawartości

bitwa pod Bukowcem 16 pułk ułanów wlkp.z Bydgoszczy


Wolf 25

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !
Jestem z Bydgoszczy i ostatnio trochę biegam po tamtym terenie, ale staram się ustalić co się działo z 35 Pułkiem Piechoty w pierwszych dniach września.
Jeśli chodzi o 16 pułk ułanów, to jeśli wierzyć tablicy na pomniku w Bukowcu to poległo tam 131 ułanów. Jednak do takich informacji z tablic podchodzę z dużą rezerwą.
W temacie 35 pp są bardzo dziwne informacje na tablicy szczególnie pod Krupocinem, Stronno chyba też się rozjeżdża z faktami. Ale cóż tamte tablice pochodzą z lat 50-tych (prawdopodobnie). Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Poszukaj pracy płk. Maliszewskiego d-cy 35pp, są takie co najmniej trzy; WBH, A. Zawilskigo Bitwy Polskiego Września", oraz Żołnierze Września" wyd PAX, ta ostatnia chyba najpełniejsza, gdyż Autor weryfikował dane po wojnie wizja lokalna".
GW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po krótkiej przerwie wakacyjnej .Pobyt w Polsce jak zwykle udany może oprócz tych kilku deszczowych dni pod koniec urlopu. Przemope przepraszam ,że się nie odezwałem ale weekendy ,których aż było (2):( musiałem spędzić z rodzinką a to na weselu a to przy grillu szkoda ale mam nadzieje ,że będzie jeszcze okazja na wspólny wypadzik. Jeżeli chodzi o poszukiwania to wiadomo ,że w okresie letnim większość miejscówek odpada z wiadomych przyczyn rolniczo-gospodarczych:) jednakże pozostaje nam jeszcze las do którego wybrałem się ze znajomymi otóż punktem zaczepnym były tereny walk 16 pułku w okolicach Świecia .
Tereny czesane zapewne już od kilkunastu lat jednakże dużo jeszcze sygnałów można było trafić tzn.łuski ,łudki do mausa ,guziki itp. Najciekawszym fantem okazał się sygnet z czaszką a pod nią napis West Wall na korzyść kolegi, jak również blacha tzn.nieśmiertelnik. Jako ciekawostke dodam ,że trafiłem pare monetek ale jedna była zupełnie inna tzn.brytyjska :) miły akcent pożegnalny.Obecnie jestem już w U.K no i do następnego urlopu to właśnie tu będe orał pola heheh
Pozdrawiam Wolf 25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 10 months later...
  • 5 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie