Skocz do zawartości

eplika" polskiego mausera


Rekomendowane odpowiedzi

Niech szanowny Pan zajrzy tu:
http://www.jedendojednego.fora.pl/repliki-drewniane-galerie-i-opisy,14/mosin-mauser-radziecka-rusznica-ppanc-ppsz-i-inne,780-15.html

Pan roki2854 zrobił mausera ale 98k.
Jeszcze troche:
http://www.jedendojednego.fora.pl/plany-zdjecia-rysunki,3/prosba-o-plany-polskiego-mausera-k-29,586.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy w ogóle dam rade to wykonać"

Logika podpowiada, że nie. Gdyby Kolega posiadał dostateczne w celu wykonania takiej repliki umiejętności ciesielsko-rzeźbiarskie, to zapewne byłby o tym wiedział, i umiałby ocenić, czy zadanie jest w jego zasięgu. A jeśli sam nie umie określić trudności takiego zadania, opierając się na zdaniu obcych ludzi na forum, to najprawdopodobniej wystarczających umiejętności niestety nie posiada :(

Mówię to bez żadnej złośliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sam tego nie zrobisz, szczególnie że karabinki i karabiny systemu mausera są skomplikowane w budowie (no chyba zeby miec org maszyny...), dlatego niezbyt się ludzie garną do robienia replik ruchomych, a np stenów jest pod dostatkiem, a zrobienie, nawet dobrego stena wymaga sporej wiedzy, umiejetnosci i warsztatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam taki problem, trochę zbliżony do problemu kolegi. Czy wiele problemu dostarczy przerobienie kolby mausera 98k na mausera PWU?
Bo przyszedł mi do głowy taki pomysł (może głupi ale ja uważam że nie całkiem) -kupić oryginalną kolbę do 98k, dać znajomemu stolarzowi do skopiowania i wykonać z nich repliki mausera PWU. Dlaczego kolbę do 98k-ponieważ jest najłatwiej dostępna.
Co sądzicie o moim pomyśle? i małe wyjaśnienie-nie chcę tłuc tego w ilościach hurtowych a jedynie max. 10 szt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii formalnej :) Koledze makulowi zapewne chodzi o kbk 98a - PWU to skrót koncernu Państwowe Wytwórnie Uzbrojenia, w skład którego wchodziły (między innymi): Fabryka Karabinów w Warszawie i Fabryka Broni w Radomiu, w których były produkowane te karabinki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi dokładnie o kbk wz. 98 z dodawanym oznaczeniem PWU. I czy ktoś moze niejako odpowiedzieć mi na pytanie-czy są jakieś różnice w budowie kolb do karabinka 98k i kbk wz. 98 który był na wyposażeniu polskich wojsk w 1939r?
Z tego co sam się orientuję różnica była w tym ze polski miał koźlik (a więc dojdzie żłobienie na niego) oraz zmienione otwory do przeciągania paska na kolbie. Czy reszta (np. nakładka) były takie same?
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tutaj :
http://stachuss.webpark.pl/

tu są pokazane różnice między polskimi kbk wz 29 i kbk wz 98 których jest dużo. Kbk 98k był wizualnie zbliżony do kbk wz 29, ale też są różnice... Najprościej będzie kupić gotowa kolbę do kbk wz 98.... czasem się zdarzają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie