Skocz do zawartości

przełęcz dukielska


limal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
ja chyba załatwię sobie domek letniskowy a jeżeli nie wypali to mam znajomą w krempnej to może u niej z rodziną się zachacze ale nie chciałbym robić jej problemów Rysiek kopałeś może w okolicach żydowskigo albo wysokigo ta druga góra bardzo mnie korci tylko nie wiem czy tam opłaca sie taki kawał drogi zasuwać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem też o suchani też niedaleko krępnej ale tam nie byłem to 4 km za kremnną w stronę polan ale mam pomysł jak tam pojechać i nie dać się złapać jak masz fajne miejscówki pierwszej wojny lub drugiej to chętnie się zabiorę lubie zwiedzać okolicę pełne histori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się :) mam pytanko, z jakich książek bierzesz informacje na temat walk w tym rejonie? Przejrzałem swoje i o Krempnej i okolicy nie ma tam niestety zbyt wiele napisane :(

PS. Wiesz może gdzie pod Krempną było lądowisko dla kukuruźników" zaopatrujących kawalerie Baranowa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informacje walkach w tym regionie biorę z internetu trochę od ludzi mieszkających w krępnej a trochę z ksiażki skarby pobojowisk jest to ksiązka o eksploracjach jak masz jakiś szersze info to się podziel pozdrawiam moje gg 4115572
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema sprawy :) przejrzałem właśnie pamiętniki Kiryła Moskalenki, Greczki i Svobody, ale są tam tylko szczątkowe informacje na temat Krempnej. W przewodniku po dolinie śmierci" Szymczyka też wieje nędzą. Przejże jeszcze kilka książek i jak coś znajdę ciekawego to dam znać.
PS. Na GG mnie nie ma, jak chcesz pogadać na Priva to pisz tombspider@neostrada.pl
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z książek dość dokładnie opisujących działania wojenne na terenie dukielszczyzny polecam wam książeczke o tytule: Przed Dolinę Śmierci i Przełęcz Dukielską" Witolda Szymczyka, oraz książkę Nienasycona Przełęcz" z serii z tygrysem, można tam znależć wiele informacji o ciekawych miejscach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymczyk jest rzeczywiście ciekawy, ale Nienasycona przełęcz" to straszna kicha :) Autor nie pisze nic nowego od siebie tylko spisuje (z błędami!) informacje z w/w przeze mnie pamiętników.
Jeśli już wymieniamy książki opisujące działania w dolinie śmierci" to jeszcze należy wspomnieć o Tędy szli" i artykule Kotarskiego w Krosno. Studia z dziejów miasta i regionu" tom 2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to ja jestem spod Dukli :D

Ludzie są przyzwyczajeni do widoku wykrywek, często ludzie znajdują wyorane w czasie prac na polu łuski i inne drobiazgi, dość dużo ludzi miało swoje kolekcja fantów, jednak pokolenie już wymiera, a fanty idą na złom, nie mówiąc już o informacjach...


Czasami spotykam wycieczki" po parę osób w okolicznych lasach, jest to bardzo znany teren, więc potrzeba dużo szczęścia i informacji które nie są w książkach które można znaleźć w empiku :D

Jakiś czas temu widziałem kogoś jak biegał z wykrywką niedaleko kościoła w Dukli, ale wrodzona nieśmiałość nie pozwoliła mi podejść :D

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku kręciłem się po dani ale chyba ostatni raz po za możdzierzami to nic a mnie taki fanty nie interesują tego można tam nazbierać cały samochód lecz to mnie to już nie bawi może w tym roku zawitam na tą górę obok polana chyba jej nazwa pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie