Skocz do zawartości

Odznaka POS


piterb1

Rekomendowane odpowiedzi

witam . mam pytania dotyczące tej odznaki . czy istnieje jakis spis nosicieli " w którym mozna by znależc własciciela po numerze nadania? dlaczego numer nadania jest zapisany w takim foramacie 256-7-2/

cały numer to 256-7-2/wyszk 32 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Numer, który został umieszczony na rewersie odznaki to wyłącznie zezwolenie Państwowego Urzędu WF i PW, na produkcję odznaki przez firmę braci Sztajnlager z Warszawy.

Zgoda została wydana w roku 1932.

Odznaki POS wykonywało wielu wykonawców, nigdy nie były one numerowane, a więc ustalenie właściciela nie jest możliwe. Ogólna liczba nadań do 1939 wynosi około 1 miliona odznak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam. Mam taką samą odznakę jak autor tego postu....opis rewersu identyczny....różnią się tylko tym że moja nie ma otworów po obu stronach literki O" hmmmmm dlaczego?? Czy ktoś ma taką bez otworów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Państwowa Odznaka Sportowa dzieliła się na trzy klasy,złota ,srebrna i brązowa.W każdej klasie były cztery stopnie.Odznakę nadawano na okres dwuletni,dopiero po dwudziestoletnim okresie nabywało się prawo noszenia odznaki bez prób sprawności fizycznej.POS-stylizowany orzeł polski z białej emalii rozpiętość skrzydeł 20mm . Wysokość całości 35mm ,szerokość 29mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie