Skocz do zawartości

1/360 Talara - Czyszczenie


DamianLca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiada kilka monetek z takiego samego stopu jak na zdjęciu i w podobnym stanie. Moje pytanie brzmi: Czy da się jakoś oczyścić tą monetkę czy pozostawiać tak jak jest? Jak czyścić to czym? Octem, kwasem z cytryny? Pozdrawiam:Damianlca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moneta miedziana, jeżeli jest mocno oklejona twardymi kawalkami osadu to probowac je zdrapywac, jak nie skutkuje to do delikatnej elektrolizy, potem przetrzec szmatka umoczona w fosolu, tak aby imitowac lekką patynkę.
jezeli chodzi o samą zieloną patynę, nie oklejoną żadnymi kawalkami, to przetrzec oliwką i do półki :)
pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz:] Drapać nie chcę bo już medal KVK zniszczyłem drapiąc:p Elektroliza też odpada bo ostatnio spaliłem prostownik:p Może da się w czymś moczyć?:p A mam pytanie też do elektrolizy? Tak samo się ją robi w przypadku małych rzeczy jak i dużych? Dlaczego każda moja elektroliza kończyła się tym, że każdy przedmiot w jakiejś części był odrdzewiony ale wszystko było tak czarne, że nie dało się z tym nic zrobić:P? Dzięki i Pozdrawiam:]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie