Skocz do zawartości

Ustawienia Minelab Explorer SE


Arseon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
ARKADIO te ustawienia które podajesz są przemyślane i podpisuję się pod nimi,prawdopodobnie chodzi w nich o to żeby więcej znajdywać a mniej dyskryminować.Zastanawiam się tylko jak to jest z tym trybem czułości,dlaczego preferujesz
ustawienie bez latającej kreski(ręczne) skoro sprzęt na nim
bardziej wzbudza się , nie można ustawić wyżej czułości a na latającej kresce(półautom.)można chodzić stabilniej na każdym terenie i z większym zasięgiem(wiem że uważasz że ustawianie wysokiej czułości nie ma sensu ale skoro można ustawić wyżej a nie zakłuca to chyba lepiej niż gorzej?)
Może w trybie bez kreski można wychwycić sygnały od fantów których nie złapiemy w trybie z kreską ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do terenowiec69,odnośnie fabrycznego aku; to zależy od ilości sygnałów,jeśli np; pole jest dość czyste ,to dośc sporo,jeśli śmieci jest bardzo dużo,i sygnał za sygnałem to jakieś 6-10 godzin.

latająca kreska -to automat stosuje go, gdy jest dość dziwny teren.
bez latającej kreski-gdy teren jest dość lekki np;leśny piasek,lekka ziemia.
propo rybu" bez latającej kreski jest głębszy i jak dla mnie dośc więcej mi wyskakuje,z racij takiej ,że teren jest dośc sporo uprawiany"przeczesany przez inne sprzęty,a na automacie jakoś ciszej jest w ziemi:) Tak mi się wydaje.

pozdrawiam

ps.takie ustawienia mi pasują, ale moze tylko moje osobie ???:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przymieżam się do nich,żałuję że nie wziąłem zestawu ze słuchawkami KOSS i z ładowarką z akumulatorami
Preferuje dosyć energiczne chodzenie i kopanie a jak wyobrażę sobie ten plączący się wszędzie kabel to może być problem ,jak sobie z tym radzicie,słyszałem że można przeciągnąć go pod bluzą to pomaga ? Może już są na rynku jakieś słuchawki bezprzewodowe współpracujące z wykrywa-
czami ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARKADIO używałeś innej cewki niż standardowa (ja mam 11 dd)
niektóre osoby polecają zakup mniejszej 8-ki.Mniejszy zasięg
ale lepsza wybiórczość.Może jeszcze ktoś opisze swoje doświadczenia z innymi cewkami do SE ?
pozdro>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terenowiec69: tak SE ma overload od dużego obiektu żelaznego
wytwarza w tym przypadku dźwięk warczenia",ale bardzo rzadko w moim przypadku reaguje w ten sposób podczas poszukiwań,może rzadko trafiam na duży złom,na wyświetlaczu
nie wiem co pokazuje rzadko sprawdzm ale chyba napis overload
pozdro>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

pytalem juz w innym poscie ale zapytam i tu:
jak dziala w explo se funkcja wlacz i szukaj" i czy ona wogule dziala?

chodzi o to ze jako poczatkujacy powinienem kupic np ace 250 a jak sie naucze to cos lepszego.a moze by tak odrazu se i na poczatke tryb wlacz i szukaj" i powoli bede sie uczyl tego sprzetu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ARKADIO mówi,ja używałem GT i w nadchadzącym sezonie wiem co chcę ,właśnie Ex Se.Przechodziłem 1,5 roku,każdą niedziele z gt i brakowało mi kilku rzeczy które ma Se.Jednak wiąże się z to z wydatkiem 3800zł.Coś za coś.
Przechodząć na ten sprzet trzeba wziąś wszystkie za i przeciw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terenowiec z tą ceną chyba przesadziłeś ja za swojego w podstawowej wersji wyposażenia w vikingu dałem jakieś 3200
a ze słuchawkami koss jakieś 3400 na aledrogo nowy 3359
Jeżeli chodzi o to co ma Se a niema gt to dla mnie najważniejsze identyfikacja cyfrowa (digital) znaleziska
w połączeniu z sygnałem i doświadczeniem mówi bardzo dużo o tym co mamy w ziemi.Po za tym gt jest jeszcze cięższy.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w gt na plus jest to że można szybko przemiatać a sam dosto-
sowuje się do prędkości po zatym wyżej nad ziemią niż w Se
dlatego chyba lepiej wypada na rżysku.Według mnie sprzęty
porównywalne chociaż w Vikingu robili testy obydwu jedno-
cześnie w terenie i wykazały że Se jest głębszy i dokła-
dniejszy.Może jest w tym coś jak w ciągłym porównywaniu
(wiem że inna bajka ale coś w tym jest) AK 47 do M 16
ten pierwszy jak młot szybki prostszy i niezawodny(gt)drugi jak chirurgiczny skalpel wolniejszy bardziej skomplikowany
ale precyzyjnie dokładny(Se)
Pozdro>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się odpowiedzieć gdyż poprzednim moim wykrywaczem (choć ciągle go mam) był ace... obecnie chodzę z Ex-em... nie, nie, nie... nawet na ustawieniach fabrycznych zasięgi i efektywność będzie dużo większa... Poletka przechodzone z ace'm, na ustawieniach coins w exie wskazały jeszcze mnóstwo celów do wykopania.. a kiedy zmieniłem czułość na manualną 30 i ustawiłem go na Iron Mask 29 okazało się że leży w ziemi jeszcze więcej...
Pozdrawiam
Maniutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie