Jump to content

Polski mundur wrześniowy


Recommended Posts

W sprawie ukompletowania munduru, radziłbym poszukać w sieci stron grup zajmujących się tematyką WP '39.
Na forach tych grup znajdziesz pewnie wskazówki, co od kogo kupawać i za ile.
Na elementy munduru i wyposażenia możesz śmiało odłożyć ok 2000-2500 zł.
Broń.
Legalne deko polskiego kb, to koszt ok 3000 zł
Odlew 200
Atrapa kb Ur 1500
Link to comment
Share on other sites

Deko polskiego kb, to koszt ok. 3000. Podaj proszę info co i jak, bo ja nie kojarzę, a atakuje mnie kolega, coby mu wyjaśnić jak takie coś powinno wyglądać, strzelać ślepakami i wogóle, żeby było extra. Ja niestety nie mam pojęcia, powiem więcej, dotychczas nie myślałem, że takie coś jest możliwe w tym kraju nad Wisłą.Podaj proszę również jakim efektem, jakim prawem i z jakim skutkiem to prawo jest egzekwowane.
Link to comment
Share on other sites

Również odsyłam do sieci, do sklepów sprzedających broń. Skoro niemiecki Mauser ze wszystkimi biciami wojennymi kosztuje ok 2000 i ma papiery CLK, to może można sie dogadać i zamówić wybrany model. Jest to proces długotrwały i nie gwarantujący sukcesu.
Na początek polecam odlew za 200 zł.

Z broni zdekowanej czyli pozbawionej cech bojowych można oddać tylko... suchy strzał. Żadnych tam ślepaków, hukowców itd.
Wszystko, co można załadować dowolnym nabojem czy to ślepym czy ostrym, podlega ustawie o broni i amunicji.
No może oprócz pistoletów i rewolwerów hukowych kalibru 6mm.
Link to comment
Share on other sites

Na pewnym niemieckim portalu aukcyjnym trafiają się polskie egzemplarze, z tym, że często trzeba mieć na nie papiery, bo nie są przystosowane do standardu deko lub salut. A wszystkie, nawet te ostatnie, można kupić tylko wtedy, gdy się osiągnęło pełnoletniość i gdy się ma możliwość odebrania i najlepiej, mieszka się na stałe poza Polską. Bo przewiezienia za naszą granicę w świetle naszego prawa jest bardzo trudne: nie wystarczy zalogować się, kupić, i czekać na listonosza - bo zamiast niego zapuka dzielnicowy, powiadomiony przez pracowników rozdzielni paczek.
A co do konkretów - kb wzór 29 salut kosztował 308 euro, a pistolet Vis polski, sprawny, (niemieckie są dość częste), który zostal sprzedany kilka dni temu - 1987,57 euro.
Link to comment
Share on other sites

Co do rekonstrukcji - przychylam się do opinii Steinera - odlew jest najbezpieczniejszy: nie jest bronią i dlatego nie powoduje wizyt domowych, o których na forum można było nieraz czytać, a ponadto można z nim np. swobodnie padać na glebę, czy wchodzić do wody, bez obaw o uszkodzenie cennej broni - czego z szacunku do zabytku z orłem nie polecałbym czynić z egzemplarzem historycznym.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information