Skocz do zawartości

Bagnecik


tomek6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Posiadam taki oto bagnecik. Chciałbym nad nim trochę popracowac aby się ładnie prezentował tylko nie bardzo wiem jak za to się zabrac żeby nie zniszczyc go. W takim stanie dostał się w moje ręce. Zatrzask jest nieruchomy.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gośc od którego go otrzymałem mówił, że znalazł go w puszce z jakimś lakierem. Może chciał się pozbyc lakieru papierem. Rzeczywiście ma sporo rys. Myślałem o papierze wodnym i polerce ale nie bardzo się na tym znami dlatego proszę o radę. Jaką włókninę masz na myśli. Pozostaje jeszcze sprawa zatrzasku, który nie działa. Nie wiem czy próbowac go ruszyc czy może dac sobie spokój.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzask powinien ruszyć bez kłopotu. Namocz go w czymś tłustym i penetrującym po czym ostukaj kawałkiem drewna czy młotkiem teflonowym. Włóknina to dość delikatny materjał ścierny. Dostępny w marketech, przypomina ostrą część gąbki do mycia garów.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Poszedłem za podpowiedzią kolegi wojtka i zastosowałem zmywak do garów a dokładnie jego ostrą częśc, ponieważ wspomnianej włókniny nie mogłem nigdzie dostac. po 15 minutach szorowania efekty wyglądają jak na zdjęciach.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Prosiłem o pomoc w sprawie polepszenia wyglądu tego bagnetu a nie wypowiedzi na temat jego stanu. Jeżeli Uczestnik forum panet posiada w swojej kolekcji taki bagnet w super stanie to niech zamieści jego zdjęcia na forum aby wszyscy zobaczyli jak powinien wyglądać stan kolekcjonerski.
Ja posiadam ten bagnet w stanie jak na foto i nie mam z tego powodu kompleksów.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co dyskutować na temat stanu. Jest jaki jest. Aby go nie pogorszyć to tak jak pisałem doczyścić i zawoskować. Zabiegi typu polerowanie tylko pogarszają sprawe. Im mniej ingerencji tym lepiej. Stany magazynowe są po prostu drogie, na szczęście nie ma obowiązku zbierania wyłącznie takich. Sam zbieram tasaki i stany mam słabsze od tego bagnetu co wcale nie umniejsza mojej radośći z kolekcji.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Żeby nie zaczynać nowego tematu poproszę o poradę odnośnie innego bagnetu w moim poprzednim wątku.
Chciałbym pozbyć się korozji z bagnetu, który jest widoczny na foto. Nie wiem jak się za to zabrać aby nie pozbawić bagnetu oksydy. Prawdopodobnie środki takie jak kwas szczawiowy, fosol itp. odpadają.
Proszę o jakieś rady.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
P.S.

Do Cyrograf15:
okazało się, że wspomnianą przez ciebie włókninę posiadają moi koledzy z pracy, którzy używają jej na innym dziale. Dziękuję za poradę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie