Jump to content

Rekonstrukcja w Kapisovej - kiedy??


Recommended Posts

Witam wszystkich czy wie ktoś może kiedy i czy wogóle odbędzie sie jakaś inscenizacja w Kapisovej w tym roku? Pytanie już padło na tym forum w poprzednim roku ale co do tego czy coś sie odbyło to nic nie znalazłem.Myśle że warto pojechać i zobaczyć takie widowisko, a imprezy tego typu wzbudzają coraz większe zainteresowanie.Za wszelkie info z góry dzięki.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Rekonstrukcja się odbyła i dało się jakoś wytrzymac w tym deszczu.Niemcy mieli najgorzej - okopy pływały" jak we francji w czasie wielkiej wojny . Na placu boju brało udzał 7 szt T-34 (dwa na chodzie),czapajew, dwa kubelwageny ,sdkfz 251, osobowa simka , no chyba koło 7 motocykli,dzało chyba 37mm, możdzierzy różnego typu nie liczę . Pozdrawiam wszystkich uczestników .

Link to comment
Share on other sites

Witam

Pomimo ulewnego momentami deszczu, błota do kolan w okopach, zimna, przemocenia każdego dosłownie fragmentu umundurowania warto było jechać do Kapisovej i wziąść udział w tej inscenizacji.
Powiedzmy sobie szczerze - na dzień dzisiejszy możemy pomażyć o broni strzelającej i amunicji w takiej ilości jak było to na Slowacji. Możemy pomażyć również o takich efektach pirotechnicznych jakie miały miejsce na polu walki. Po prostu szok. Po salwach Katiusz ziemia dosłownie zagotowała się pomiędzy obiema liniami wybuchów, a na wciśniętych w okopy Niemców sypały się grudy ziemi czasami wielkości hełmu. Prześwietne wybuchy, ogromna ilość broni i amunicji, 2 czołgi T 34 jeżdżące i 7 statycznych, nasza 45 mm, transporter Henka, Czapajew Adasia i dwa słowackie Kubelwageny, motory, przemoczone i zabłocone mundury- wszystko to dało efekt naprawde zaciętej frontowej walki. Panowie chylę czoła przed organizatorami widowiska za bardzo dobre zgranie scenariusza i dziękuję Vladovi Kostovi za zaproszenie naszego Stowarzyszenia.
Dziękuję za wspólną walkę kolegom z Czech, Słowacji, Węgier i Polski (San, Lublin, Rhein, Rzeszów, AA7 no i my PSRH X D.O.K.)
Mirek Majkowski
PSRH X D.O.K.
Link to comment
Share on other sites

Witam :)

Miałem widocznie jakieś problemy z serwerem aby dodać więcej zdjęć bo jest tylko jedno.
Postu z linkiem do naszej stronki na której jest kilka fotek też nie widzę wiec podaję go jeszcze raz :)

http://grhsan.republika.pl/foto_kapisova_2008.htm

Pozdrawiam :)Skiter GRH SAN
Link to comment
Share on other sites

W imieniu Lubelskiej GRH serdeczne podziekowania dla organizatorów za zaproszenie.Warunki na polu ekstremalne-przemoczeni,zmarznięci ale zadowoleni.Wspaniała batalistyka- katiusze,eksplozje,doskonałe zgranie pirotechniki-strzały z armaty-uznanie dla obsługi-celne strzały do T-34 oraz przygotowanie stanowiska-X D.O.K. duża liczba uczestników-broń i dowolna liczba amunicji dała niesamowity efekt.Warto było tam być.Dziekujemy wszystkim kolezankom i kolegom z Polski,Słowacji,Czech i Węgier za wspólne spotkanie.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information