Jump to content

'Szokujące pamiątki z Oświęcimia' (onet.pl)


bjar_1

Recommended Posts

Szokujące pamiątki z Oświęcimia.

Mieszkańca Tychów, który handlował przedmiotami z symboliką III Rzeszy, zatrzymali na targu w Oświęcimiu funkcjonariusze straży miejskiej - powiedziała rzeczniczka oświęcimskiego magistratu Katarzyna Kwiecień.
Wśród przedmiotów były między innymi kopie furażerek Waffen SS i hitlerowskich odznak wojskowych. Strażnicy zatrzymali sprzedawcę i zawieźli go na policję.

Kwiecień dodała, że zachodzi tu podejrzenie popełnienia przestępstwa z artykułu 256 Kodeksu karnego (publicznego propagowania faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego - red.), dlatego dalsze postępowanie poprowadzą policjanci.

Oficer prasowy oświęcimskiej policji Małgorzata Jurecka powiedziała, że mężczyzna po przesłuchaniu został zwolniony, a sprawa trafiła do oświęcimskiej prokuratury rejonowej. Ta zbada, czy doszło do propagowania treści faszystowskich.

- Oświęcim to miasto pokoju, miasto szczególnie naznaczone w okresie II wojny światowej. Stąd wyjątkowe wyczulenie i zainteresowanie funkcjonariuszy straży miejskiej i policji w eliminowaniu wszelkich zjawisk, związanych z propagowaniem ideologii nazistowskiej - powiedziała Kwiecień".

http://wiadomosci.onet.pl/2681,1826850,szokujace_pamiatki_z_oswiecimia,wydarzenie_lokalne.html
Link to comment
Share on other sites

Wystarczy sprzedając zaznaczyć, że produkt przeznaczony jest do potrzeb produkcji filmowej, bądź teatralnej jako rekwizyt. Do każdego takiego przedmiotu trzeba załączyć trwale /zszywaczem przyczepić karteczkę lub naklejkę) taką informację. I w ofercie musi to być wyraźnie zaznaczone. I mogą nafiukać. Bo nie ma obowiązku sprawdzać kupującego do czego on te rekwizyty kupuje.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information