Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

bjar_1

'Szokujące pamiątki z Oświęcimia' (onet.pl)

Recommended Posts

Szokujące pamiątki z Oświęcimia.

Mieszkańca Tychów, który handlował przedmiotami z symboliką III Rzeszy, zatrzymali na targu w Oświęcimiu funkcjonariusze straży miejskiej - powiedziała rzeczniczka oświęcimskiego magistratu Katarzyna Kwiecień.
Wśród przedmiotów były między innymi kopie furażerek Waffen SS i hitlerowskich odznak wojskowych. Strażnicy zatrzymali sprzedawcę i zawieźli go na policję.

Kwiecień dodała, że zachodzi tu podejrzenie popełnienia przestępstwa z artykułu 256 Kodeksu karnego (publicznego propagowania faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego - red.), dlatego dalsze postępowanie poprowadzą policjanci.

Oficer prasowy oświęcimskiej policji Małgorzata Jurecka powiedziała, że mężczyzna po przesłuchaniu został zwolniony, a sprawa trafiła do oświęcimskiej prokuratury rejonowej. Ta zbada, czy doszło do propagowania treści faszystowskich.

- Oświęcim to miasto pokoju, miasto szczególnie naznaczone w okresie II wojny światowej. Stąd wyjątkowe wyczulenie i zainteresowanie funkcjonariuszy straży miejskiej i policji w eliminowaniu wszelkich zjawisk, związanych z propagowaniem ideologii nazistowskiej - powiedziała Kwiecień".

http://wiadomosci.onet.pl/2681,1826850,szokujace_pamiatki_z_oswiecimia,wydarzenie_lokalne.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co prawda takie stoisko nie powinno stac w takiej miejscowości, ale na pewno koleś nie widział że robi źle.pozdr

Share this post


Link to post
Share on other sites
W polskim prawie tłumaczenie,że nie wiedziałem jest bezpodstawne.Odpowiedzą mu tylko,że jak nie wiedziałeś to nie trzeba było handlować i paragraf na to znajdą,ale zalezy jeszcze na kogo trafi.Pzdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wystarczy sprzedając zaznaczyć, że produkt przeznaczony jest do potrzeb produkcji filmowej, bądź teatralnej jako rekwizyt. Do każdego takiego przedmiotu trzeba załączyć trwale /zszywaczem przyczepić karteczkę lub naklejkę) taką informację. I w ofercie musi to być wyraźnie zaznaczone. I mogą nafiukać. Bo nie ma obowiązku sprawdzać kupującego do czego on te rekwizyty kupuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panowie i bardzo dobrze niech nie produkują kopi itp. za produkcje tej symboliki kara powinna być ! -pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites×
×
  • Create New...

Important Information