Jump to content

Gdzie w Bieszczady???!!


tofik34

Recommended Posts

Witam wszystkich!
Proszę pomóżcie w bieszczady wybieram się pierwszy raz poniewarz głównym centrum moich poszukiwań była Mierzeja Wiślkana a teraz przenosze się na południe.
Gdzie warto odwiedzić Bieszczady Dukla? Krosno? prosze o podpowiedz wiem że nikt nie powie mi jedz tam i tam a znajdziesz ale proszę o małą podpowiedz w jaki rejon warto się wybrać czy to na I czy na II WŚ.
Z góry dziękuję po przyjezdzie napewno odwdzięczę się relacją a może nawet podpowiem potem ja miejsce.
I jeszcze jedno MAPKI Bieszczad to dla mnie tez ważne.
POMÓŻCIE Proszę.
Pozdrawiam

Cichy.
Link to comment
Share on other sites

Witam!No więc powiem tak, miejsca znane, gdzie walki toczyły się krwawe i intensywne są skopane niemiłosiernie. Jeżeli przeprowadzasz się na południe i będziesz na miejscu bądź blisko, zostaje ci kupić dobrą mapę turystyczną i sprawdzać na czuja każdą górkę. Jeżeli pojawią się łuski znaczy, że może akurat coś będzie!Przeczytaj coś o 1 wojnie w Galicji żebyś miał jako tako orientację jak front szedł i w teren! Możesz śmiało hasać od Dukli po Wetline (dalej Park Narodowy) a i od Dukli jak masz ochotę aż po Gorlice! Jeśli będziesz tu mieszkał czasu masz do starości!
pozdro.
Link to comment
Share on other sites

Bieszczady, a Dukla to trochę inne rejony.Sam kiedyś na forum prosiłem o namiary, nikt mi nie podał, dali wskazówki i się ciesze, bo poczytałem popytałem i znalazłem kilka rzeczy.Większą masz satysfakcje, jeśli sam coś wyczytasz, wypytasz, wychodzisz.Jeśli chodzi o Dukle to polecam muzeum, tam książki można kupić, dalej Dolina Śmierci, jak będziesz jechał do Świdnika to patrz na boki, ładne widoki są z góry Franków, miejscowi ludzie bardzo gadatliwi, czasem warto spacerować w ciemno, patrz też w strumienie.Generalnie rejon przyjazny, dużo rozmawiaj, najlepiej nagrywaj na mp3, bo będziesz chętnie słuchał tego kilka razy.Pierwsze kroki skieruj do muzeum do Dukli, trochę się dowiesz, popatrzysz na eksponaty nakręcisz się na wykopki.W necie na temat Dukli znajdziesz mnóstwo informacji, całkiem sporo na forum Odkrywcy.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information