Jump to content
  • 0

Skrzynie i pierdółki do id


kowalinho

Question

17 answers to this question

Recommended Posts

Posted
O kurczę. Jestem pod wielkim wrażeniem, kolego vis1939! Na podstawie takich uryweczków! Dzięki bardzo, już wiem na czym stoję ;-)

Pozdrawiam!
Posted

Cholera, jeszcze raz.
Takie dwie skrzynie znalezione przypadkowo do id. Chyba raczej niemieckie - ta większa ma metkę z niemieckimi napisami.
Wojenne, powojenne?

Posted

I jakieś pierdoły, które w skrzyniach były siedziały.
Eigentum der luftwaffe" to jak kojarzę własność luftwafe"?
Najbardziej mnie ciekawi ten element pośrodku - skórzano - mosiężny, kojarzy mi się z polskim wyposażeniem (np. kabura do Visa, ramki na łopatki), ma przepust pośrodku.

Posted
Skrzynie niemieckie amunicyjne, szkoda że nie mają wklejek bo tak trudno dojść na 100% co zawierały.
Porcelanka własność Luftwaffe" - b. popularna, od oranżady/wody mineralnej.
Posted
bjar_1 - dzięki! ;-)
Czyli jak rozumiem skrzynki są sprzed 1945? W sumie i tak będą siedzieć sobie jako skrzynki na graty w piwnicy, ale miło zawsze wiedzieć co się ma ;-)

Pozdrawiam
Posted
Bardzo ciężko cokolwiek tam odczytać, ale wygląda że to była jakas instrukcja (?).

Najwyraźniejsze jest tam słowo der Dynam(...)" - pewno chodzi o dynamit, ładunki wybuchowe.
Poza tym strzępy słów (...)chsanlage(...)" (...)tian(...)tad", H(...)ral", Mi(...)ung"

Jednym słowem masakra, ja takich rebusów nie jestem w stanie rozwiązać ;-)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information