makul Posted August 12, 2008 Author Posted August 12, 2008 Witam,znalazłem taką saperkę - wymiary tak jak polska łopatka.Proszę o jakieś informacje na temat właściciela i okresu używania.Pozdrawiam,makul
fanatyk6 Posted August 12, 2008 Posted August 12, 2008 Łopatka piechoty sowietów. Wzór zastępczy z II WŚ. Używana też po wojnie.
emilwkpg Posted August 12, 2008 Posted August 12, 2008 ja na wykopkach wykopalem juz 3 takie podobne i inne ale nawet nie boire tego nigdy bo mi miejsca szkoda :D
makul Posted August 12, 2008 Author Posted August 12, 2008 Używana przez jednostki tyłowe czy również 1-liniowe? Znalazłem ją w ziemi ale w miejscach stacjonowania bardziej wojsk carskich jak ACz.
fanatyk6 Posted August 12, 2008 Posted August 12, 2008 Jak szło ;) Ja znajdowałem tylko na Pomorzu Zachodnim. Zarówno na polu walki jak i u siebie na strychu ;)Pzdr
Question
makul
Witam,
znalazłem taką saperkę - wymiary tak jak polska łopatka.
Proszę o jakieś informacje na temat właściciela i okresu używania.
Pozdrawiam,
makul
5 answers to this question
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.