Jump to content
  • 0

klamerka I wojenna ?


knufi

Question

Posted

Mam pytanie, dzis dorwalem od pewnego starszego pana taką klamerke, ten pan opowiadal mi ze to jego dziadka bylo i ze jak obce wojsko przyszlo to on te Gott Mit Uns urwał by byc bezpieczniejszy a w latach bezpieczniejszych ptrzytwierdzil ja na srobkach poniewaz wąsy" uległy zerwaniu.. czy spotkal sie ktos z czyms podobnym by byly takie srobki ? i co radzicie mi z nia zrobic ? zostawic z tymi srobkami czy odkrecic ? Czekam na szpeców :))

Pozdrawiam

10 answers to this question

Recommended Posts

Posted
Ktoś chyba majstrował przy tej klamerce ,wygląda jak by ktoś ta nakładkę przykręcił na śrubki ,to chyba nie jest oryginał choć bardzo go przypomina.
Posted

Mam pytanie, dzis dorwalem od pewnego starszego pana taką klamerke, ten pan opowiadal mi ze to jego dziadka bylo i ze jak obce wojsko przyszlo to on te Gott Mit Uns urwał by byc bezpieczniejszy a w latach bezpieczniejszych ptrzytwierdzil ja na srobkach poniewaz wąsy" uległy zerwaniu.. czy spotkal sie ktos z czyms podobnym by byly takie srobki ? i co radzicie mi z nia zrobic ? zostawic z tymi srobkami czy odkrecic ? Czekam na szpeców :))

Pozdrawiam

Posted
Gdzieś już widziałem podobna klamrę. Przylutowanie nie należało do najmocniejszych. Ja bym zostawił.

pozdr.
Posted
hmm myslicie ze dobrze by bylo ja przetrzec preparatem np takim do czyszczenia instrumentow dentych ? czy zostawic w takim stanie jak jest ?
Posted
klamerka napewno jest oryginałem. poniewaz dostalem ją od takiego bardzo starego dziadka :) on z racji tego ze bal sie represji to urwal kołeczko z Gott mit uns.. a po latach dopiero wrocilo to na miejsce.. niestety wąsiki z racji tego ze nie byly za trwałe odpadły, i ten dziadek przymocowal to w ten sposob jak na zdjeciu wyzej :)

pozdrawiam
Posted
Klamerka oczywiście jest oryginalna, tylko kolega knufi może nieco za bardzo ja wypolerował, ale to już kwestia gustu. Nakładka była pierwotnie mocowana 2 nitami, a nie na wąsy. Otwory na nity skłoniły pewnie dziadka do nawiercenia nakładki i zamocowania jej na śruby. Rozwiązanie dość obskurne, jak bym te śruby usunął, pomimo, że zostaną brzydkie dziury. Sam wykopałem 2 pruskie klamry tego typu i w jednej z nich nity odpadły. Nakładkę po prostu delikatnie przykleiłem.
Posted
No troche za bardzo sie swieci.. ale to wina tego ze preparat do czyszczenia trąbek tak ja wyszorowal.. ale jako iz jest to mosiądz z czasem wypłowieje. Pozdriawiam

mysle wlasnie jakby te srobki usunac by wygladala ladniej..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information