Skocz do zawartości

Czy ktoś z was może pomóc w ustaleniu ...... płyta z grobu


huk 100

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
naprawdę pomóżcie może dajcie temat na zaprzyjaźnione fora -bo ja w necie już wysiadam - a płyt przybywa !!! :):):) powiadomiłem odpowiednie służby -dzisiaj jadę tam znowu być może jeszcze to nie wszystko :):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Cmentarze I wojny światowej w województwie kieleckim” (Urszula Oettingen ) <> może ta pozycja, albo nawiązanie kontaktu z tą osobą, by wam pomogła

źr. http://www.sprawynauki.waw.pl/?section=article&art_id=1971
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieczysław Skulski -poległy 1.11.1914 - jego odnalazłem na liście poległych -C.Woj. w Żytkowicach pow. Kozienice -ale tam data śmierci z odniesionych ran jest inna -myślę jednak że to ten sam człowiek -Skulski Mieczysław, kpr. I/1 pp zm. z ran 17.01.1915

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt tego przypadkiem nie zrobił, dam sobie glowe uciac tyle razy ile tablic zostało zadeptane celowo, aby wywołać niepamięć o Bohaterstwie Legionistów.
czekamy na wyjasnienie tego jak to się stało.
Obok takiej sprawy nie mozna przejść bezgłośnie.
Dzięki huku że działasz, to się ceni.
pozdro!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pochodzenia płyt to przyjechały w latach 90 ubiegłego stulecia z gruzem z robieranych Zakładów Mięsnych -z tego co mówią ludzie -z tego miejsca również pochodzi płyta z grobu nie znanego żołnierza z przed kościoła garnizonowego w Radomiu -wykopana włanie przez koparkę na terenie owych zakładów -ale stosunkowo nie dawno -dawałem wyżej lin -ale zapodam jeszcze - dla mnie to wygląda na utwardzanie terenu zakladów przez Niemców trafiały sie tam też macewy -lub inna wersja - czyszczenie cmentarza na kwatery niemieckie -na ulicy Limanowskiego obecnie cmentarz wojskowy -lub czyszczenie przez nową władzę pod kwatery dla zasłużonych komunistów -same zagadki .Dzisiaj byłem na miejscu z grupą Konserwatora Zabytków -tablice zostaną zabrane .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie