Skocz do zawartości

1 Wojna na Jurze, okolice PILICY I nie tylko


gibki9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Podzielcie sie koledzy,jak wam ida poszukiwania na jurze,co ciekawego znajdujecie,i jakie rejony polecacie(1 wojna)?
W niedziele z kolegami otalem" i idiotą",buszowalismy w rejonie Ogrodzienca i Pilicy,z srednimi efektami,najlepszy fant- zapalnik czasowy od szrapnela.
pzdr.

ps moze jakis wspolny wypad ,kto chetny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
kol. Owiewka atakuje od strony Ryczowa ? :)
Ja uważam że tam bito się od 'miejscowosci do miejscowosci'
Z tego co wiem, bardzo wiele zabudowań płonęło - co świadczy o ostrzale artyleryjskim kierowanym w strone Miasteczek, Wsi i Wiosek.
Okopy są, ale front stojąc, nie musiał byc krwawy, a umocnienia pozostały...
wyczytaliście coś ciekawego?
pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
od strony Ryczowa to zawsze mi jakoś nie po drodze. Problemem jest to że na jurze z tego co zauważyłem miejsca starć są dość małe pod względem rozmiaru. Dlatego trzeba się sporo nachodzić by trafić w miejscówkę. Czasem wystarczy przejść pięć metrów obok i nie trafić nic, gdy obok jest sporo w ziemi. Znam to po swoim przykładzie. A co do okopów, to są penetrowane od 15 lat .... Uwierz że front był tu krwawy, nawet bardzo, liczby pochowanych to potwierdzają. A ja szukam wciąż miejsca pod jedną wioska gdzie padło na miejscu 300 chłopów i znaleźć nie mogę...
życzę powodzenia i pozdrawiam
owiewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie