Skocz do zawartości

Festung GLOGAU - wiosna


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 157
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
wywietrznik...hałer z podstawką... nie no kurcze z krzesla spadlem. Mieszko mam pytanko techniczne tu na twojej fotce zaznaczylem masz skrocony kabelek czy mocno owiniety bo kabel jest gruby i jest do dosc trudne ? a fanty rewella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak-kabel powinien od cewki iść prosto-tzn nie może być przy cewce owinięty,bo taci się na zasięgu.a że gt ma długi kabel-więc owinołem go na samej górze...
Co do podstawek pod hałery-to nie jest to żadne fajne odkrycie-bo fant dostaje po dupie i trafia na drzewo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fekju wery macz. przekanalem sie ze nie warto miec pawne zasady: na grobie nieznanego niemieckiego zolnieza byl nasadzony halerek od roku go mijalem chwila zadumy ostatnio patrze... slady klada halerek poszedl sie je...c. HIENO ODDAJ NIEBOSZCZYKOWI !!!!!! teraz mam male wyrzuty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Havir
Trafiajac szczatki zolnierza w okopie czy gdziekolwiek indziej i wieszajac na krzyzu badz inaczej oznaczonej mogile dajesz tylko do zrozumienia ze w mogile jest reszta oporzadzenia.
trafilem juz kilku" żołnierzy ale nigdy nic przy nich nie zostawialem powod prosty... niech chlop spoczywa w spokoju.po co go kto kolwiek ma ponownie odkowyac?no chyba ze do ekshumacji.zawsze stawiam takiemu nieszczesnikowi jakis symboliczny krzyż.
idac dalej, w ten sposob jego miejsce smierci i pochowku nie jest juz tylko nic nie znaczacym zaglebieniem w ziemi czy fragmentem okopu.to jest juz grób w pelni slowa tego znaczeniu i dzieki temu inni tam nie powinni grzebac.
Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszko_1vp! Mam do Ciebie pytanie,czy znalazłeś jakieś ciekawe skrytki nieopodal starych leśniczówek?? Mam parę na oku...i zastanawiam się czy warto poświęcić czas,i dokładniej je obejść. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio traci się zasięg jak jest kabel owinięty koło cewki ?... To musze go zrobić tak jak ty, ale ja tego mocowania drugiego za rączką nie mam, zdemontowałem :]. a kabel cholera gruby i odwija się często.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszko weż powiedz jak ty w swoim GT rozróżniasz że jest to głeboko zakopany przedmiot,np.taka kanka z towarem.
Jaki jest wtedy sygnał,jak to rozpoznajesz.Widzę że w słuchawkach chodzisz,czy w nich sygnał z wiekszych głębokości jest lepiej(łatwiej) wychwycić?
Jak okreslić czy nie jest to mały smieć stalowy leżący płytko tylko coś dużego i głęboko np.te 1,20 metra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z instrukcji wyczytałem że ten dźwięk progowy jest słyszalny gdy nie ma pod cewką metalu. Takie cichutkie bzzz w zależności od tego jak ustawimy pokrętełko. A gdy mamy głęboko zakopany przedmiot ten sygnał bzzz gaśnie nad głębokim przedmiotem. Mam rację ? Raz miałem taki przypadek na polu fantonośnym... ale nie kopałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że coraz więcej flustratów próbuje zaistnieć w moim wątku.
Gdzieś w dziale sprzętowym jest opisane jak chodzić z GT...
Co do starych leśniczówek-nigdy nie znalazłem przy takich żadnej skrytki.
Kabel najlepiej nawinąć jak jest gorąco,albo nalać do wanny gorącej wody,pomoczyć i dopiero zakręcać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie