Skocz do zawartości

Samolot w morzu?


alex1939

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Ostatnio przypomniał mi się pewien splot zdarzeń, który może w końcu ułoży się w jakąś logiczną całość. Zaraz pewnie ktoś powie: O, następna bajeczka, znowu ktoś kit wciska!". Ale cóż... Przejdzmy do rzeczy.

***

Co roku jeżdżę na wakacje w to samo miejsce nad morzem, nie dziwi więc, że znam je 'jak własną kieszeń'. Zawsze ten sam pokój, ta sama stołówka, drzewa, plaża... A jednak każdy rok przynosi coś nowego. Lat temu może ze 3, może 4 mój wzrok (odruchowo wtopiony w podłoże :)) podczas spaceru po plaży przyciągnął nagle niewielki, błyszczący przedmiocik, dopiero co wyrzucony przez fale. Szybko go podniosłem, otrzepałem z piasku i ujrzałem kilkucentymetrowy fragment blachy aluminiowej, w którym wycięte były w regularnych odstępach dziurki. Ech, pewnie jakiś śmieć, których pełno przecież jest na plaży" - pomyślałem, a 'trofeum' wylądowało w tym samym miejscu, z którego je wziąłem.

Jednak...

Po południu pewnego ciepłego, lipcowego dnia 2007 roku scenariusz się powtórzył. Dokładnie w tym samym miejscu, co przed kilkoma laty znalazłem inny, większy fragment aluminiowy, któremu udało się" przykuć moją uwagę. Jest to coś w rodzaju standardowej podłużnicy konstrukcji lotniczej. Jest na nim resztka łączenia z innym, być może podobnym elementem. Ponadto, zarówno śruba, jak i podkładka są aluminiowe. Jest wykrzywiony i wgięty w kilku miejscach.Gdzieniegdzie pozostałości prawdopodobnie czarnego malowania.
Oczywiście są to tylko poszlaki. Miejscem odnalezienia fragmentów jest wyspa Wolin, a więc ważny dla ówczesnego, drugowojennego lotnictwa teren działań. Obliczyłem, że mniej więcej nad miejscem, gdzie znalazłem kawałki aluminium przelatywały bombowce amerykańskie i angielskie wracające z wypraw nad Pomorze Zachodnie. Mogły więc, lecąc uszkodzone, gubić" niewielkie fragmenty. I tu pytanie do Was: jak mogę rozwiązać tę zagadkę? Szukać? Tylko jak?

Pozdrawiam, alex1939
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie