Jump to content

Lepienie z gliny


dziedzio

Recommended Posts

Ja dodam że końcowy etap to jeszcze nakładanie szkliwa, ew. ornamentów/malowideł i powtórne wypalanie. Z książek na ten temat widziałem ebooki do kupienia w internecie, ew. osiołek", ja tam znalazłem kilka interesujących mnie pozycji. Jeśli interesuje Cię natomiast praca z gipsem i odlewami to służę pomocą, literaturą i doświadczeniem.
Pozdrawiam!
Link to comment
Share on other sites

Witam
Dziękuję za linki, to widziałem. Kurcze ale może macie jakies namiar na książki, gdzie będzie wszystko wytłumaczone krok po kroku, bo np. na tej stronie http://www.garncarstwo.pl/ jest napisane bardzo ogólnikowo, natomiast na tej drugiej stronie jest opisana sama sztuka lepienia naczyć, wiec nie wszystko jest opisane. Np. skąd wziąć glinę do robienia takich garnków. Swiety82, jesli mozesz to podeslij linka gdzie mozna kupic ebooki na temat wyrobu naczyc z gliny. A co do gipsu to też jestem ciekawy jak to wygląda. Wiec jeśli mozna prosić o linka gdzie można kupić takie książki albo skad można sciąnąć takią ksiązkę to poproszę.
Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dziedzio działasz coś z tą gliną? Ostatnio dorwałem w Castoramie niemiecki produkt, glina do formowania, ale ciekawostka że sama się utwardza przez powietrze, nie trzeba wypalać.
Nazywa się DAS Terracotta", jak coś ulepię w miarę wolnego czasu to dam fotkę.

Pozdrawiam
Święty
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information