Jump to content

Instrukcje wojskowe MON


Kubaz

Recommended Posts

Witam wszystkich Poszukiwaczy!!
Szukam Instrukcji wojskowych wydawanych przez MSWojsk. i MON w l. 20-tych i 30-tych, a w szczególności tych o broni piechoty a także te przeznaczone dla dowódców oddziałów od plutonu do pułku włącznie. Potrzebne mi są do napisania pracy magisterskiej. Gdyby ktoś miał dostęp do nich w wersji elektronicznej lub tradycyjnej, bądź posiadał namiary na posiadaczy tych książeczek, bardzo proszę go o pomoc.
Z poważaniem.
J.Ż.
Link to comment
Share on other sites

Konieczna będzie wizyta w Centralnym Archiwum Wojskowym.Na stronie CAW znajdziesz sposób udostępniania - jest też formularz wniosku o udostępnienie.Promotor pracy z pewnością wyda pismo polecajace.Jeśli zgodzą się na sporządzenie kserokopii - licz się ze sporym wydatkiem.Proponowalbym mikrofilmowanie albo CD, pendriwer?.
Link to comment
Share on other sites

Heh, wiem że ta instytucja posiada poszukiwane przeze mnie instrukcje, natomiast jak sam zauważyłeś jest to dosyć drogie. Dotarłem sam do pięciu czy sześciu instrukcji w formacie .pdf i miałem nadzieję, że jest gdzieś tego więcej..
Ale dzięki za pomoc :)
J.Ż.
Link to comment
Share on other sites

W CAW to lepiej przyjechać z pendrivem jak kolega zauważył, a potem sobie wydrukować. Niestet wątpie abyś znalazł to bez wizyty tam. Ja mam Instrukcję dowódcy plutonu, ale niestety jej stan i ilość stron powodują, że nie nadaje sie na wysłanie elektroniczne. Skan lub ksero by ją zniszczyły.
Link to comment
Share on other sites

Czy oni mają w CAW zeskanowane dokumenty, które można przegrać na pendrive'a czy w jaki sposób to działa?? Bo widziałem w cenniku CAW, że płaci się za ileś MB, ale nie wiedziałem w jaki sposób się te dokumenty przenosi na formę elektroniczną.
J.Ż.
Link to comment
Share on other sites

Tak. Tylko poszukuję konkretnie instrukcji dla dowódców oddziałów piechoty niższych szczebli - drużyny, plutonu, kompanii i batalionu. Masz może coś takiego? Zdobyłem instrukcje dotyczące broni, tj. Mauser wz.98, kar. Berthier, jakaś armata i coś tam jeszcze - mogę się wymienić :)
Pozdrawiam!!
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information