Jump to content

Pzkpfw VI Tiger Włochy?


klocek_1943

Recommended Posts

Witam Wszystkich!(pierwszy post)

Mam nadzieję, że założyłem temat w dobrym miejscu.

http://img155.imageshack.us/img155/7097/76433847uz2.jpg
Zdjęcie pochodzi z książki Niemiecka Broń Pancerna 39-45" Lalaka i Jędrzejewskiego. Nie mam skanera więc zrobiłem zdjęcie cyfrówką stąd nienajlepsza jakość(za co przepraszam).

Tygrys rozszabrowany. Brak filtrów, osłon rur wydechowych, osprzetu. Skrzynia na narzędzia z tyłu wieży ma otwarte klapy. Włazy pootwierane. Na zdjęciu nie zauważyłem śladów trafień więc czołg prawdopodobnie porzucony. Kamuflaż prawdopodobnie dwubarwny - piaskowy(dunkelgelb?) w zielone lub brązowe pasy(patrz wieża, ciemniejszy, poprzeczny pas na górnej płycie).
Kamuflaż mógłby być podobny do tych:
http://img225.imageshack.us/img225/175/camuh4.gif
http://img225.imageshack.us/img225/5614/cam2cw5.jpg

Oglądałem zdjęcie pod lupą i z prawej strony wieży widać prawdopodobnie fragment numeru(8 lub 0), kolor prawdopodobnie czerwony z białą obwódką(a może sama obwódka?).

Czy ma ktoś może inne ujęcie tego pojazdu(lub to zdjęcie w lepszej jakości)? Czy to napewno Włochy(bo w książkach bywają błędy)? Jeśli tak to który batalion(504 czy 508)? Czy na podstawie mojej analizy zdjęcia ktoś pomógłby mi w identyfikacji pojazdu? Naszukałem się już w sieci i w książkach, które posiadam ale nie znalazłem nic co by mnie zbliżyło do rozwiązania. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information