Skocz do zawartości

Żydowski medal z niemieckiego okopu


Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłbym o jakies małe ID tego medalu. Wiem ze tłumaczenie moze byc trudne chyba ze ktoś z kolegów zgłębił juz hebrajski.
Rewers czysty. W sąsiedztwie posypały się niemieckie groszki i resztki skórzanych pasów z oporządzenia. Ciekawe..
++Pozdr++

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym kolegów o jakieś tłumaczenie medalika lub jakies info konkretniejsze!!
Niedaleko (jakies 5 metrów) znalazłem przetopione srebro co widomo o czym świadczy. Dodam jeszcze ze po okopie walały się resztki radiostacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wasyl z góry załozył ze to współczesny fals. Ale z drugiej strony.. kopia powstała na wzór orginału. Temu wisiorkowi jednak blizej do orginału niz do kopi. Chocby z racji usytuowania terenu w którym został znaleziony. Wysłałem juz email z prośbą o identyfikacje i opinie. Jak bede cos wiedział, oczywiscie, poinformuje forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłbym o foto jesli mozna.
Puściłem email do znawców więc niedługo bedzie wiadomo. Jesli to fals.. to co robił w tym miejscu(zdziwienie!)?? Jeszcze ta głębokość.. Chyba został w takim bądz razie umyślnie zakopany. Heh.. Pozostaje czekac..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego i jak narazie milczą. Wasyl, faktycznie .... identyczny!! Jesli to nie twórcza fantazja współczesnego artysty to Twój mozliwe ze jest kopią mojego lub obie to kopie orgionału z różnych okresów. No juz naprawde nie jestem pewien:/
Pisałeś ze wisiał pierwotnie na rzemyku. Mój najprawdopodobniej wisiał lub był na łańcuszku. Zachowało się jedno ogniwo. To je napewno różni. ..
+++
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszy rzut oka widać, że oba medaliki NA PEWNO nie pochodzą od tego samego wytwórcy - różnią się małymi detalami(dokładniej wypustkami na gwieździe).
a na drugi rzut oka, ten wykopany medalik ma miłą patynkę - co sugeruje że poleżał w ziemi trochę czasu.
nie widzę powodu aby jednoznacznie twierdzić że to jarmarkowy wypust.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to amulet tzwn.˝Tarcza Salomona˝,a takie informacje o nim znalazłem w sieci Tarcza Salomona to hebrajski amulet mający chronić przed złem i siłami nieczystymi. Wedle wierzeń miał dawać wiarę i nadzieję a także pomoc niebios w naprawieniu "zepsutego świata żyjących. Noszenie talizmanu miało zachęcać do dobrych uczynków oraz dawania dobrego przykładu innym, prowadzić do świętości i zbawienia."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie