Skocz do zawartości

SEROKOMLA 2008


Rekomendowane odpowiedzi

Wójt Gminy Serokomla oraz S.M.R.H. Żelazny Orzeł pragną zaprosić na obchody 69 rocznicy bitwy SGO POLESIE stoczonej pod Serokomlą Wolą Gułowską i Kockiem. Obchody odbędą się w dniach 4-5 .X.2008 r w Miejscowości Serokomla.
Plan dla przybywających grup rekonstrukcyjnych:
1 .piątek i sobota do 10.00 przybycie grup i zakwaterowanie
2. sobota 11.00 – 15.30 – piknik historyczny na terenie rekonstrukcji
3. sobota 16.00 – 17.30 - msza polowa i apel poległych na terenie cmentarza
przy pomniku poległych . (salwa honorowa)
(przeprowadzona przez grupy rekonstrukcyjne proszę o przećwiczenie w grupach .W sobotę będą ćwiczenia w zgraniu całości).
(do salwy będzie 30 karabinków )
4.sobota 18.00 czas wolny
5 NIEDZIELA
godzina 11.00 – msza polowa i złożenie wieńców pod pomnikiem obrońców
Serokomli
Godzina 13.30 - 14.30 – przygotowanie do rekonstrukcji
Godzina 14.30 - 15.20 – rekonstrukcja działań zbrojnych na terenie
miejscowości Serokomla z dnia 2 .X. 1939
Godzina –15.30 zakończenie
Oferujemy : nocleg i wyżywienie (szkoła w Serokomli)
Kawaleria – owies i miejsce dla koni
Broń i amunicja na rekonstrukcję
(52 szt.broni i po 35szt. a.+ 2 karabiny maszynowe i po200 szt.a.)
proszę o zabranie : śpiworów , dowodów osobistych (nr pes.)
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA !!!! (150+50 kawalerii )
Do odpowiadania na pytania i przyjmowania zgłoszeń upoważnieni są tylko członkowie SMRH Żelazny Orzeł
Kontakt : franekdolas55@wp.pl

więcej informacji na naszej stronie internetowej lub e-mail. Regulamin i plan rekonstrukcji tylko dla grup uczestniczących i tylko drogą e-mail. Potwierdzenie przybycia proszę zgłosić najpóźniej do dnia 29 sierpnia 2008 roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
witam ponownie zbliża się termin kolejnej rekonstrukcji w rejonie Kocka
w tym roku nie jest dla wybranych !!!!
choc liczba miejsc jest ograniczona
chciałbym przypomniec że organizatorem tych obchodów 69 rocznicy walk w Serokomli jest
Wójt Gminy oraz SMRH Żelazny Orzeł
pragną zaprosić na obchody 69 rocznicy bitwy SGO POLESIE stoczonej pod Serokomlą Wolą Gułowską i Kockiem.
Obchody odbędą się w dniach 4-5 .X.2008 r w Miejscowości Serokomla.
Plan dla przybywających grup rekonstrukcyjnych:
1 .piątek od 19.00 - sobota do 12.00 przybycie grup i zakwaterowanie
2. sobota 14.00 – 18.30 – piknik historyczny na terenie rekonstrukcji
3. sobota 19.00 - apel poległych na terenie cmentarza
przy pomniku poległych . (salwa honorowa)
4.sobota 20.00 czas wolny – omówienie rekonstrukcji
NIEDZIELA
– msza polowa i złożenie wieńców pod pomnikiem obrońców
Serokomli
– przygotowanie do rekonstrukcji
– rekonstrukcja działań zbrojnych na terenie
miejscowości Serokomla z dnia 2 .X. 1939 pt: „OSTATNI MEDAL”
zakończenie
Oferujemy : nocleg i wyżywienie (szkoła w Serokomli)
Kawaleria – owies i miejsce dla koni
Broń i amunicja na rekonstrukcję
(proszę o zabranie : śpiworów , dowodów osobistych (nr pes.)
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA !!!! (150+50 kawalerii )
Do odpowiadania na pytania i przyjmowania zgłoszeń upoważnieni są tylko członkowie SMRH Żelazny Orzeł
Kontakt : franekdolas55@wp.pl
www.zelaznyozel.pl
więcej informacji na naszej stronie internetowej lub e-mail. Regulamin i plan rekonstrukcji tylko dla grup uczestniczących i tylko drogą e-mail. Potwierdzenie przybycia proszę zgłosić najpóźniej do dnia do 10 września
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Rekonstrukcja Serokomla 2008
troszke danych :
Sobota
O godzinie 14.00 zaczynamy przemarszem przez wioskę do miejsca rekonstrukcji. Na miejscu następuje pokaz umundurowania i wyposażenia oraz budowanie umocnień na rekonstrukcję .
17.00 powrót do szkoły
17.30 oddziały Polskie całym stanem, wymarsz na apel poległych
18.00 –Apel poległych
20.30 – czas wolny (dowódcy narada przed rekonstrukcją i pierwszy plan rekonstrukcji )

Niedziela
- 9.30 –przygotowanie do wymarszu wojsk polskich
- 10.00- wymarsz wojsk polskich na msze(z uwagi na fakt iż bedziemy mieli apel poległych i wieńce złożymy w dniu 04.10 nie bedziemy w niedzielę na cmentarzu
- 11.30- powrót na miejsce rekonstrukcji i próba całości sił
-14.30 – rekonstrukcja
-20.00 – wykwaterowanie całości
zapraszamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no za tydzień lista zamknieta z dniem 1 października
garnizon polski już zamkniety
garnizon niemiecki do 1 .X .2008
kawaleria lista już też zamknieta
odpowiedzialni za garnizony :
- POLSKI - Ja osobiście i Zbyszek z 33pp Łomża
-NIEMIECKI - Krzysztof z SMRH ŻELAZNY ORZEŁ
-KAWALERIA - Miszka z 1 p.k.KOP
dane dla osób które zgłosiły swoje uczestnictwo meilowo na franekdolas55@wp.pl albo na forum www.zelaznyorzel.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem podziekowac wszystkim przybyłym grupom rekonstrukcyjnym ,A.Frankowskiemu za pojazdy , K&R za broń i pirotechnikę naprawdę pieknie wyszła ,kawalerii 3PSK za piękny pokaz musztry konno i za udział w apelu poległych . Dziekuję paniom kucharkom ,sprzątaczkom , dyrekcji szkoły , policjantom i strażakom za wszystko co starali się dla nas zrobic .Szczególne podziekowaia WÓJTOWI GMINY SEROKOMNLA za zorganizowanie tej wspamiałej imprezy .
SMRH ŻELAZNY ORZEŁ
KAMIL ZYDLEWSKI

NIEZGODNOŚC !!
-motocykl którym poruszałem się na rekonstrukcji to Dniemr więc nie Sokół ani Harley czu inna maszyna okresu 30 lecia po prostu potrzebny był łacznik (orginalnie kopista na sokole 100 ) no niestety z braku Sokoła był Dniepr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich uczestników którzy to brali udział w rekonstrukcji , a swój kunszt przedstawili w inscenizacji pt. OSTATNI MEDAL w Serokomli w dniu 05.10.2008 r. Dziękuję wszystkim grupom niemieckim za przybycie.Dzięki Wam Panowie ! A najbardziej dziekuję ( oficerowi którego to przyprowadzono do sztabu jako jeńca z mapami ). Praca z Panem , Panie oficerze to przyjemność w inscenizacjach. Wiwat Panowie i wielkie też brawa dla wszystkich inscenizatorów wojsk polskich biorących w tym udział. No kawalerzyści wasze konie to niczym prawdziwi tancerze z piruetami - hluba oręża !
Ode mnie podziękowania Wszystkim i Za Wszysko ! Było pieknie, miło i typowo z klimatem okresu inscenizacji.Przyjemnie zobaczyć i porozmawiać zzaprzyjaźnionym gronem pasjonatów.
( Jeżeki chodzi o mnie to do domu dotarłem dziś rano na godzinę 6:30 ). Zmęczenie fizyczne i psychiczne dawało się mocno odczuć.Lecz sen wszystko zregenerował..
Dzięki Kamilo za wspomnienie kogoś bardzo mi bliskiego w apelu poległych. Udało Ci się , zrobiłeś niespodziankę , która mocno ścisła mi gardło.

Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie i z najlepszymi pozdrowieniami i życzeniami dla Was , jak i dla Waszych rodzi.

Z poważaniem AK - Wilczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serokomla!-wazny epizod wrzesnia 1939r.Wielką tradycją są obchody kolejnej rocznicy bitwy,uroczystosci w kosciele i na cmentarzu.Obecność oddziałów kawalerii i grup rekonstrukcyjnych odtwarzających polskich żołnierzy września na trwałe wszedł w ten harmonogram.Rekonstrukcja-piękny,profesjonalny pokaz konnej musztry-3PSK,atak na pozycje niemieckie pozostałej Kawalerii,bardzo dobra pirotechnika.To co zobaczyliśmy dalej poważnie nas zasmuciło...Duża dysproporcja między grupą polską a niemiecką-Niemcy w sile 10?-jeżdżący motocykl Dniepr!prowadzony przez żołnierza z bliżej nieokreślonej formacji..niemiecki żołnierz w szwajcarze,szelkach,opinaczach i trzewikach-czad!-i wielu innych.Brakowało nastroju i odpowiedniego przekazu a całość położył fatalny komentarz z kiepskiego nagłośnienia.Szkoda wysiłku tych rekonstruktorów którzy przybyli-a było kilku wzorowo umundurowanych i wyposażonych.W tym roku bylismy świadkami wielu rekonstrukcji gdzie organizatorzy postawili na profesjonalizm i wysoki poziom umundurowania-byli bezlitośni na apelach mundurowych,w razie potrzeby służyli radą i pomocą.W Serokomli tego zabrakło..a szkoda.Mam nadzieję że w przyszłosci ktoś pomysli zanim podejmie się wykonania takiego zadania.Panowie! To był wasz ostatni medal!Pozdrowienia dla braci rekonstruktorów!Valkyrie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Valkyrie tej dysproporcji sił nie dało się zauważyc na rekonstrukcji a po niej jak wszyscy staneli ,niestety wojska Niemieckie boją się deszczu i nie dopisały albo poprostu częsc z nich miała inne plany zapowiadało się 30-40 .No i nie 10 a 18 jak nie liczyłeś to prosze zapytaj odpowiem ,motocykl był w opowiadaniach historycznych niestety nie udało się sciągnąc Sokoła to trzeba było ratowac sytuację (ale miał wogle nie wystąpic w inscenizacjiz uwagi żenie był do niej przewidziany ) a co do formacji proszę szanownego Valkyrie to był to KOP-ista w tzw kombinezonie jak byś nie wiedział to podesle Ci troszkę zdjęc w takich kombnezonach Polskich wojsk.Troszkę zajmuję się rekonstrukcją polskich jednostek i nie pozwolę sobie na jakieś niezgodności w odtw.umundurowania od początku dbałem o to i nadal tak robię a kompletuje już 9 mundur wiec jak zechcesz polemiki na temat stroju to proszę na oddzielnym wątku .Motor jak może czytałeś podałem wcześniej był nie planowany do rekonstrukcji ale tak wyszło i to jest niezgodnoś historyczna o czym wspomniałem w postach w/w . Co do nagłosnienia to było profesjonalnie zrobione no a co narratora to sie nie wypowiem bo nie słyszałem jak mówił(a).Teraz strona Niemiecka ŻELAZNY ORZEŁ ,NAREW i 17 IF.DYW.IŁŻA -pokaż mi z której grupy niemiec był ubrany tak jak pisałeś: iemiecki żołnierz w szwajcarze,szelkach,opinaczach i trzewikach-czad!-"
i tych wielu innych ..... wielu to znaczy ilu i co ci nie pasowało w ich stroju . ..??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak w życiu jest, że nawet przy idealnym umundurowaniu, doskonałym scenariuszu znajdzie się ktoś, komu zieleń trawy nie będzie się podobała. Przy całym zaangażowaniu rekonstruktorów wyszła całkiem udana impreza, która dalej powinna być rozwijana. My z naszym składem jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy wziąć udział w uroczystościach 69 rocznicy tej bitwy i nie przeszkadzało nam nagłośnienie, tajemniczy Niemiec w szwajcarze i wymowa spikerki. Trawa dostatecznie zielona! Idea oddania hołdu żołnierzom, którzy tu walczyli w 1939 została osiągnięta i żadne negatywne głosy tego nie zepsują. Pozdrawiam wszystkich. Rtm. w imieniu 9 Pułku Ułanów Małopolskich (Zamość).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,, valkyrie (11 / 1) 2008-10-06 19:06:48
Serokomla!-wazny epizod wrzesnia 1939r.Wielką tradycją są obchody kolejnej rocznicy bitwy,uroczystosci w kosciele i na cmentarzu.Obecność oddziałów kawalerii i grup rekonstrukcyjnych odtwarzających polskich żołnierzy września na trwałe wszedł w ten harmonogram.Rekonstrukcja-piękny,profesjonalny pokaz konnej musztry-3PSK,atak na pozycje niemieckie pozostałej Kawalerii,bardzo dobra pirotechnika.To co zobaczyliśmy dalej poważnie nas zasmuciło...Duża dysproporcja między grupą polską a niemiecką-Niemcy w sile 10?-jeżdżący motocykl Dniepr!prowadzony przez żołnierza z bliżej nieokreślonej formacji..niemiecki żołnierz w szwajcarze,szelkach,opinaczach i trzewikach-czad!-i wielu innych.Brakowało nastroju i odpowiedniego przekazu a całość położył fatalny komentarz z kiepskiego nagłośnienia.Szkoda wysiłku tych rekonstruktorów którzy przybyli-a było kilku wzorowo umundurowanych i wyposażonych.W tym roku bylismy świadkami wielu rekonstrukcji gdzie organizatorzy postawili na profesjonalizm i wysoki poziom umundurowania-byli bezlitośni na apelach mundurowych,w razie potrzeby służyli radą i pomocą.W Serokomli tego zabrakło..a szkoda.Mam nadzieję że w przyszłosci ktoś pomysli zanim podejmie się wykonania takiego zadania.Panowie! To był wasz ostatni medal!Pozdrowienia dla braci rekonstruktorów!Valkyrie .

Witam wszystkich ! Panie VALKYRIE nie będzie to ujmą dla pana przytoczony ww. pański post.

VALKYRIE już nic na to nie poradzę że , dalsza część inscenizacji wprowadziła Was w smutek. Z treści postu wynika iz pisze pan w imieniu innych ! Zapewniam pana iz niedoznałby pan tego uczucia , gdybyście zgłosili swój udział w rekonstrukcji. Dlaczego tego niezrobiliście , co Wami kierowało ? Nie krytyka ale współpraca daje efekty. Co do nagłośnienia : Tu może pan być pewny,że lektorka nie była z wadą wymowy,a po drugie jak ktoś po filologii polskiej może być z taką wadą ? Rozmawiałem osobiście i nie było zauważalne jakakolwiek wada w wymowie. Powodem ,, tej wady wymowy " była przyczyna mikrofonu zdalnie sterowanu,bezprzewodowy o krótkim zasięgu.Oddalenie sie poza krąg zasięgu powoduje tą własnie ,,wadę.
Prosze podać najbliższy Wasz termin rekonstrukcji jak i miejsce inscenizacji - Przyjadę ! Przyjadę nie po to aby krytykować lub kpić , lecz po to aby obejrzeć Wasze kunsztowne jako rekonstruktorów przedstawienie. Wszyscy wszystkiego od wszystkich sie uczą ! A więc My jak i Wy czegoś się nauczymy ? Żelazny Orzeł jest otwarty na wszelką współpracę.Werbalności zmysłu nie mozna panu zarzucić , nie ma tu nic negatywnego jako obserwatora.Lecz ocenił pan ile wkładu zostało włożone w taką inscenizację przez organizatora KAMILO ? Doceń pan to ! to i pańskie docenią.

A swoja drogą jesteśmy braćmi rekonstruktorami jak pan nazwał, lecz zapewnie pana , to nie nasz ostatni medal , .To Medal bohatera 1939 r. , który nosił tytół przedstawionej inscenizacji.Gdyby bardziej się zapozano z tytółem znałby pan odpowiedź. Nam medali nie trzeba , nam wystarczy jedno słowo - Dziękuję , od tak wielkiej rzeszy zgromadzonych i oklaski są tego dowodem ! i nic ostatniego tu nie jest !

,, Nieco więcej schludności w swej mowie ulokuj , albo bedziesz zmuszony opuścić ten pokój "

Pozdrawiam z poważaniem AK Wilczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAX ! Byłem, widziałem, uczestniczyłem. Jak wszędzie i tu były pewne braki - TO NORMALNE PANOWIE ! Wszyscy się jeszcze uczymy a każdy z nas to co robi stara się robić jak najlepiej. Ja jestem zadowolony, mój Szwadron też. Jeśli Bóg pozwoli za rok będziemy. Dziękuję organizatorom za zaproszenie a Miszce za prowadzenie kawalerii.
P.S. Panowie zamiast biadolić nad rozlanym mlekiem dajcie jakieś fotki i pamiętając, że za rok 70 rocznica.
Pozdrawiam !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie