sloneczny Napisano 29 Grudzień 2007 Autor Napisano 29 Grudzień 2007 Czy jest ktoś kto mógłby coś polecić z pośród bogatej oferty wykrywaczy??Chciałbym zakupić wykrywacz nie do nurkowania ale przedewszystkim do poszukiwań na plażach (słonych i słodkich wód) płytkiej wodzie tj strefie przybrzeżnej.Chyba wiekszość wykrywaczy podwodnych jest wykrywaczami statycznymi. Z autopsji wiem że plaże są bardzo zaśmiecone min. zrywki od puszek i kapsle, więc potrzebuję wykrywacz z dyskryminacją mile widziany VLF . Plaże też różne, suche i mokre.
Saper93 Napisano 29 Grudzień 2007 Napisano 29 Grudzień 2007 Jeżeli nie chcesz nurkować a szuakać jak oni:http://pl.youtube.com/watch?v=o_obmVLQ2bo&feature=relatedto wystarszy ci zwykła wykrywka z wodoodporna soną i łaczenim sądy z kablem. Wiekszość wykrywek to ma. No i ważne jest to aby przy pod łokietniku były paski na rzep. To nam pozwoli przypiąć wykrywacz do naszej reki, aby elektronika sie zanurzyła! No do tego bedziesz musiał sie saopatrzyć w to coś, nie wiem jak to nazwać, podbierak? Tez widać na filmie. Pozdrawiam!P.S.Zawleczki od puszek są aluminiowe, wiec dyskryma nic nie zdziała. Jeszcze mamy metalizowane pudełka po na pojach, i co najdziwniejsze pełno jest... Aluminiowych wieczek po ketchupie:)
Raned Napisano 29 Grudzień 2007 Napisano 29 Grudzień 2007 Szukanie na suchym to jest jedna bajka, a szukanie w surfie druga. Do szukania na suchym potrzebujesz lekki, szybki dynamiczny wykrywacz VLF z bardzo dobrą dyskryminacją.W surfie najlepiej sprawdza się PI. Współczesne PI wymagają ruchu cewki aby wykryć metal, nie są więc statyczne. W pewnej odległości od brzegu nie ma dużo śmieci, najwięcej jest na styku woda/plaża. VLF z mojego doświadczenia odpada, idealnie jeżeli wykrywacz ma białą cewkę, ułatwia to namierzanie przy dobrej pogodzie. Potrzebna pianka, solidny podbierak z długą rękojeścią najlepiej ze stali nierdzewnej. Mimo dużej ofery wykrywaczy podwodnych, najlepiej nadają się do tego 2 modele, których tutaj nie mogę wymienić. Odpada przyspasabianie lądowego wykrywacza, wcześniej czy później kończy się to zamoczeniem elektroniki, słuchawki zresztą też muszą być wododporne.
sloneczny Napisano 29 Grudzień 2007 Autor Napisano 29 Grudzień 2007 Raczej preferuję szukanie tak jak oni :Dhttp://pl.youtube.com/watch?v=vYMVZKbGm_cCzyli bardziej się moczyć :)Skoro PI jest dobry to mniejwięcej znam interesujące sprzęty:White's Beach Hunter i Surf PI ProTesoro Tiger SharkFisher CZ-20 i 1280X.
Raned Napisano 29 Grudzień 2007 Napisano 29 Grudzień 2007 Obejrzałem filmik, znam temat bo siedzę w nim wiele lat. Po pierwsze na styku woda plaża masz w Polsce miliony języczków i kapsli po piwie; kapsle możesz wyeliminować ale aby znaleźć złoto musisz wyciągnąć każdy języczek. okazjonalnie znajdziesz pierścionek lub obrączkę, ale włożony wysiłek nie jest tego warty, Polska to nie Kalifornia czy Teksas. W zimnej wodzie Bałtyku nie wytrzymasz więcej niż 1 - 1,5 godziny, dlatego konieczna jest pianka półsucha, buty, rękawice.Pudło, żaden z wymienionych wykrywaczy nie jest tym o których myślałem, poza tym tylko White's to PI, ale nie najlepszy do tego zadania.
sloneczny Napisano 29 Grudzień 2007 Autor Napisano 29 Grudzień 2007 Nigdy nie powiedziałem że zamierzam szukać nad Bałtykiem. Odsuńmy temperaturę wody na dalszy plan. Potrzebuję wykrywacz do poszukiwań w przybrzeżnym pasie słonej wody, umożliwiający również chodzenie po plaży. Czy moze z tym chodzeniem po plaży to nie da rady?? Może chodziło o Excalibura, a może Sand Shark?? Czy masz zakaz wypowiadania się na tym forum?? Wiem że jesteś dystrybutorem wykrywaczy, ale to mnie nie interesuje. Chętnie wysłucham osób które mają coś do powiedzenia w tym temacie.
Raned Napisano 29 Grudzień 2007 Napisano 29 Grudzień 2007 Moje doświadczenia dotyczą głównie Bałtyku. Znam trochę z opowiadań szukania na plażach Hiszpanii i tam też najlepiej sprawdzają się PI ze wzgl. na czarny piasek. Jeden wykrywacz wymieniłeś drugi to DetectorPro Headhunter Pulse. Jeżeli chcesz robić taką amatorkę jak na filmiku, to może obie sprawy załatwisz Excaliburem, chociaż nie bardzo mi się widzi VLF w słonej wodzie, w Bałtyku, słabo słonym to się nie sprawdza.
Rekomendowane odpowiedzi
Temat został przeniesiony do archiwum
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.