Skocz do zawartości

solaris na dzien dobry??


puchatek 77777

Rekomendowane odpowiedzi

No dobrze, ale po sprawdzeniu pin piont(oczywiście mówmy o dynamice), namieżyłem to coś, kopię dołek, 20, jest 40 jest, 50 cm jest, sprawdzam i dalej jest, 70 cm wskaźnik pokazjue moneta 12 cm cały czas a tu pustka. Zawaliłem dołek i do domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa sezony chodzę z solarisem i jestem zadowolony teraz chcę go zamienić chyba na cos lepeszego (mam takką nadzieję) ponad 3000 to wydaje misie bo lubie misie ze to będzie coś lepszego i mam dylemat. ostatnio sporo czytam tak samo jak przed zakupem solarisa mam juz swoje typy i tak mi sie wydaje, że jak masz kasę to kup coś zachodniego koło 2000 na początek ,daj sobie jeden intensywny lub dwa sezony jak dalej bedziesz miał kasę i chęć biegania w miesca mało odwiedzane a sąsiedzi będą patrzeć na ciebie ja na pomyleńca to biez górą półkę , żebys sie nie zraził jak wrócisz z połowa podkowy szczęsliwy jak mało kiedy.
wykrywacz nie jest taki ważny, ważna jest eksploracja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wg mnie, im kwadracik bardziej z prawej, tym ton jest wyzszy. Oczywiscie mowie o dynamice. Z kamieniami sprawdzaj pin pointem. Nie wiem co wiecej moge pomoc. Powiem to co mi mowili bardziej doswiadczeni koledzy. Nauka, nauka, nauka ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A.m.m.s,kamienie magnetyczne zawsze są pokazywane na ostatniej kresce z prawej strony.Słusznie zauważył Ukalek namierzanie nie reaguje na kamienie magnetyczne.
Może należało kopać głębiej niż te 70cm a może po prostu wykrywałeś cały czas swoją osobę,ja pierwszy raz wyryłem jamę na około 2m i dopiero wtedy domyśliłem się że wykrywam własne buty :):):) a szukałem w Martensach (blachy w noskach).
Sugerował bym na początek czułość max dyskryminacja zero wykopiesz tak tysiące dziur i setki kilogramów złomu :):)) Ale w ciągu miesiąca poznasz Solarisa prawie na wylot.
strojąc do gruntu upewnij się że pod sądą niema żadnego przedmiotu z metalu.

P.S Gałki są po to żeby nimi kręcić!
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000WATT. Co do butów też trafiłem na coś takiego że piszało jak licho. Moja żona się śamiała że paznokcie mam metalowe. Sznurówki miały metalowe końce, Dzięki za rady. W nowym roku w pole i rozkopię tą jamkę na więcej niż 70cm bo w tej miejscówce trafiały się niezłe fanty. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!
Czy ktoś z was zauważył, że dyskryminacja w Solarisie w dynamiku i na MIXie różni się. Tzn. na dynamiku sygnał jest - taki duszek - a na mixie już go niema?
Mówię o zaśmieconym terenie

Spotkał się ktoś z tym?

pozdr
Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka mysle ze solarka na poczatek bedzie oki a jesli masz kase to x tierra powyzej 30
ja ucze sie sorlaisa dopiero mialem juz nim kilka wypadow i powiem ze wyciagalem rozne rzeczy ale tak jak radzi 1000 vat daj minimalana dyskryminacje bo bedziesz sie wkurzal tak jak ja z kolesiem co chodzil z x tierra i on caly czas cos a ja wielkie nic
p.s
z butami to prawda szlak by to :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Oj ludzie ludzie.
PO to daje sie w wykrywkach ręczne strojenie do gruntu by nim kręcić a nie pytać sie na jakiej kresce jest prawidłowe ustawienie. Sprawa jest wyjaśniona w instrukcji, położenie środkowe to położenie neutralne. W zasadzie w wielu miejscach jest to ustawienie wystarczające, jeśli wykrywacz jest niestabilny oznacza to że grunt ma jakieś wąłściwości magnetyczne i pokrętłem to korygujemy. Kręcąc w jedną lub drugą stronę. Ot i filozofia.

Szukajac monet w trybie dynamicznym śmiało można początkowo ustawić wykrywacz w taki sposób, w około 90% miejsc to starcza.

czułość - godzina 3, w zupełności starcza. Utrata czułości dla ustawień między 12 a maksimum, dla 5 groszówki to tylko 3 cm, niewielki spadek ale znaczący skok stabilności. Wykrywacz w 90% miejsc będzie stabilny, Maksimum ustawiamy tylko tam gdzie pozwalają na to warunki czyli gdzie praktycznie brak zakłóceń, skręcamy zaś tam gdzie zakłócenia są.

Dyskryminacja - spokojnie na 3, nie starcimy żadnych monetek, bez obaw, dyskryminacja w Solarisie na szczęscie kasuje tylko żelazo co prawda pokopiemy aluminiową folię ale nie stracimy cieńkich średniowiecznych srebrnych monetek które zazwyczaj się traci kasując aluminum. Takie ustawienie skasuje każdy większy żelazny śmieć, poza dużymi obiektami jak pocisk moździerzowy :), co niektóre gwoździe zawsze dadzą sygnał niezależnie od wykrywki, a to dlatego, że coraz mniej mamy obiektów tylko żelaznych, większość ma w sobie dodatki jak nikiel, czy inne metale które odpowiadają za ów sygnał. Sygnał takiego śmiecia będzie jednak niepewny jakby obiekt na krawędzi zasięgu, śmieć na namierzaniu da sygnał czysty, jeśli nie, mamy coś na krawędzi zasięgu.

Głośność - według uznania

Grunt - początkowo na 13, jeśli po przejściu kilku metrów stabilnie pracuje zmniejszać aż do wystąpienia zakłóceń i trochę cofnąć.

Ustawienia programowe - jak kto woli - moje są takie: 1 ton, poziom sygnału wiodącego 20, korekcja żelaza 1, wzmocnienie skali namierzania na 5.
Jeden ton, bo mam słoniowe ucho i dla mnie jaśniej i czyściej brzmi niż kombinowanie nad trojtonowym charkotem. Przy takich ustawieniach, aluminium co ciekawe daje czysty ale przerywany sygnał.

W mokrej trawie, lub gdy warunki są trudne, nie zmieniając nic w gałkologi przechodzę na tryb MIXA, znacząco eliminuje on zakłocenia kosztem niewielkiego spadku zasięgu, rzadko trafia się miejsce gdzie nawet to nie pomoże, ale w takim miejscu to każda wykrywka juz dostaje wariacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie