Skocz do zawartości

Waterloo"


Teutonic

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie ukazał się na DVD z polskimi napisami słynny film w reż. Sergiusza Bondarczuka Waterloo". Była to międzynarodowa produkcja, bowiem w tamtych czasach, kiedy nie było komputerów, jedynie ówczesny Związek Soviecki posiadał takie środki (wojsko i kawalerię) do realizacji takiego filmu. Bowiem możemy zobaczyć w nim tysiące żywych" piechurów, kawalerzystów i wybuchy artylerii. Nie ma tam nic co byłoby zrealizowane za pomocą komputerów, bez którcyh dzisiaj nie można się obejść. Uważam to za wielki plus tego filmu. Poza tym wspaniała batalistyka !!!!!
Ja powiem szczerze, uwielbiam ten film od kiedy ze 30 lat temu zobaczyłem go po raz pierwszy :-)))))
Polecam Wam wszystkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkreślić trzeba, że w filmie pokazani są i Polacy z dawnego Szwadronu Elby" - Teutonic na pewno znasz tą scenę, kiedy polscy szwoleżerowie zakłówaja lancami po pościgu angielskiego generała.
Polecam też ten film, mam go co prawda i często go oglądam ale jest tylko po angielsku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że film ten można kupić już za 36 zł !!!!!! :-)))) Dobrze, że po tylu latach wreszcie został wydany z polską wersją językową.
A ja uwielbiam w tym filmie zdjęcia z lotu ptaka" na angielskie czworoboki i otaczającą je francuską kawalerię. Mimo, że kiedyś nie realizowano tak krwawych scen w batalistyce jak obecnie to mimo upływu lat Waterloo" robi wciąż wrażenie!!!! Qrcze, aż gęba mi się cieszy, że mogę znowu po latach pooglądać ten film.

P.S. Wkrótce Polsat ma wyemitować nowa kooprodukcję Wojny i pokoju", ciekawę co tam będzie z batalistyki???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaaaaa no pewnie !!!!
Widzisz pomsee", my należymy do tych co kiedyś już ten film widzieli. Mamy do niego ogromny sentyment. Ciekaw jestem czy są tu na Odkrywcy tacy co należą do aszego grona" oraz tacy co dopiero teraz mieli okazję zobaczyć ten film. Zwłaszcza jak go odbieraja młodzi wychowani na komuterowych produkcjach w typie Troja" czy 300".
Jednym słowem zachęcamy innych forumowiczów do obejrzenia Waterloo" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie