Skocz do zawartości
  • 0

Zamek do Chassepota


muslim

Pytanie

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Cię. Jeśli nie będziesz zadowolony z tej stronki to nic już cię nie zadowoli. O to i ona:
http://perso.wanadoo.fr/guy.jachet/bandeau.htm
Przyjemnego ogladania, też chciałbym taki zameczek....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Taki był podział w broszurce TBU o mosinie. Jest krutszy niż piechoty ale dłuższy niż kawaleryjski. Bicia mam mało czytelne; jedynie rok - 1904 i sygnaturka - jej resztka fabryki w tule.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Teraz mam pewność że mam zamek do Chassepota! Tylko bez iglicy i tego przodu. Może się aż tak nie świeci, ale ten metal jest taki twardy że prawie w ogóle nie ma wrzerków.
A o co chodzi z tymi zamkami co miały zgiętą rączke?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go z piwnicy !!!!!!!. Był jeszcze kawaleryjski mauzer i dragoński mosin. Co za szczęście !!!!!!! Jednak same rury. Tak sobie pomyślałem: może Twój zamek ładnie by się prezentował w mojej rurce? Znalazłeś go? ma bicia? Na mojej rurce jest ich od groma! Na Jarmarku Dominikańskim rok temu facet chciał za cały karabin 2500zł. Stan muzealny. miał jednak tak mało bić, że nie wierzyłem do końca w jego oryginalność, ale czy można podrobić całą broń? W poście Od jakiego karabinu/" pokazałem skany mojego egzemplaza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie