Skocz do zawartości

Tunel w Bełchatowie


owieczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 months later...
A z jakiej racji miał powstać ten tunel ? Kościół był używany praktycznie do 1945 roku, a budynek liceum powstał około 20 lat później. Wcześniej w tym miejscu były ogródki działkowe.

Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Usłyszałam tą historie pare lat temu na lekcji geografi od osoby która w latach 7o uczyła sie w owym liceum i na jednej z przerw weszła do tunelu ,który znajdował sie w piwnicy szkoły.Po przejśću ok 15 metrów okazało sie że tunel jest zalany wodą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem na ile ta informacja jest prawdziwa ale skoro twierdzisz że na miejscu tej szkoły istniały ogródki działkowe,wiec może to jakiś inny tunel lub pozostałość po budowie szkoły.
W ostatnich paru dniach odnalazłem na portalu nasza-klasa nauczycielke od której to wszystko usłyszałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten owy tunel to mogły być rury ciepłownicze, które nie zasypuje się ale przykrywa półkręgami betonowymi. Taki tunel to istniał również w mojej szkole i sporo osób chodziło podziemiami pod szkołą". Tylko że szkoła powstała za czasów Gierka.

Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie