Skocz do zawartości

Gaz 67b Czapajew"


dr.tommy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 324
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ten z Zagrodna jak byłem tam kilka lat temu to kury na niego sr... ale był nie do sprzedania - bo wie pan syn go będzie remontował , kilka razy o niego podbijałem i nie do ruszenia był . W tamtym roku sobie o nim przypomniałem i podjechałem zobaczyć co z nim - czapek w końcu znikną :-( . Może ktoś coś wie gdzie się podział :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Lwówku Śl. był tamtego czasu trzeci G.67b do odbudowy, stał pokiereszowany w krzakach.
Do tego z Zagrodna podchodziłem ze dwa razy z zamiarem kupna, ale właściciel, śp. pan Kozdr. nie chciał sprzedać, trzymał dla syna. Gaz był u nich od pokoleń. Później stosunkowo młodo mu się zmarło, nie wiem co rodzina z Gazem zrobiła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Dziś otrzymałem od kolegi lotnika /z Odessy /z PGWAR w Legnicy zdjęcia z przypadającej dziś 70 rocznicy wyzwolenia miasta Odessy. Odbyła się inscenizacja walk o wyzwolenie miasta, jak też i parada pojazdów: motocykle M72, samochody Gaz67b, Willysy, Dodge WC51. Pozwolę sobie na przedstawienie kilkunastu zdjęć z tej uroczystości z udziałem Gaza 67b.

,,Sprawka,,- Meldunek z 1944r./z tłumaczenia/
Do wieczora 9.04.1944r.wojska 3-go Ukraińskiego Frontu pod dowództwem Bohatera ZSRR, Marszałka ZSRR Rodiona Malinowskiego weszły na przedmieścia Odessy. Grupa zwiadowców dywizji gen. Szwigina podniosła ,,panikę,, w wojskach przeciwnika i do godz.22 zwiadowcy zajęli terytorium portu i oczyścili od nieprzyjaciela.Całą noc 9 na 10.04.1944r.były ciężkie walki na ulicach Odessy, i rankiem opór nieprzyjaciela został złamany.
Na zdjęciu wycofujący się żołnierze niemieccy uzbrojeni w km MG34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie