Skocz do zawartości

o tym jak to z wujem Wlodkiem zloto kopalim.. [smieszne]


gruzin

Rekomendowane odpowiedzi

Archeologom trafie sie zapewnie najczesciej - a przynajmniej najczesciej sie o tym dowiadujemy bo jak ktos cos znajdzie z poszukiwaczy to raczej stara sie to ukryc i zarobic niz oddac do muzeum. W zasadzie to nie wiem czemu tych przepisow nie zmienia. Czy archeolodzy mysla ze poszukiwacze to ciagle zloto z ziemi wyciagaja ? Przeciez to nie jest latwy chleb i w zasadzie jesli ktos nie zajmuje sie tym hobbystycznie a tylko szuka zlota to moze sobie odpuscic....znalezienie skarbu tak jak mowisz to jest przypadek..ogromny przypadek. Trzeba sie naprawde nachodzic i nakopac, zeby cokolwiek ciekawego znalezc...mysle ze wszyscy powinni to zrozumiec, rowniez arheolodzy - przeciez sami kopia to wiedza...Dobrze by bylo ten spor jakos rozstrzygnac a Panstwo mogloby sie zastanowic nad ulatwieniem czasu swoim obywatelom a nie tylko nad sciaganiem podatkow. Moim zdaniem problem lezy przede wszystkim w zrozumieniu. Bo dajmy na to koles ktory chodzi z wykrywaczem od 20 lat, nagle znajduje jakis skarb i co ? ma to oddac Panstwu za 500 czy 1500 pln ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze ja się dołączę, z tego typu opowieści to wiem gdzie jest utopiony T-34, jakieś 5 km dalej Niemcy sie czołgiem rozpędzili i nie zdołali bagienka przeforsować - więc jak się dowiedziałem PzKpfv IV tez leży, Jakby tego było mało rozmawiałem z moim wujkiem, któremu mówiła jedna starowinka że wie gdzie ruski czołg leży, niestety za darmo nie powie. Na koniec dodam (i to jest informacja najbardziej prawdopodobna) że namierzyłem miejsce, gdzie Niemiaszki topili to, czego nie mogli już przed ruskimi wywieźć. Mój wujek mi o tym powiedział - na dodatek pokazując full naboi od Mauzera. Z tym również sie wiąże legenda - otóż nasi okupanci wrzucali wszystko z paki ciężarówek do rzeki i nieopatrznie ciężarówka wpadła razem z reszta i czterema żołnierzami WH. Podsumowując, w jednej wsi mam 3 czołgi, pełno amunicji niemieckiej i jeszcze niemiecką ciężarówkę. Aż się boję, co kryją inne nasze polskie wsie...

pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie