Skocz do zawartości

Mapy starych traktow


Nikos

Rekomendowane odpowiedzi

super!..chyba łatwiej wygrzebać z gleby pallasyt niż dokopać się do map MIEGA,zalazłem jedną i muszę Ci powiedzieć że koparka opada,według mnie jego mapy to swoiste arcydzieła. http://wielkieoczy.itgo.com/Maps/1780%20Mieg.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapka Pana Miega super. Kiedyś próbowałem ustalić stare trakty handlowe przebiegające przez Ostrołękę oraz okolice i wg dostępnej literatury pokrywają się one z obecnymi głównymi drogami. Ponadto mam mapę pocztową Królestwa Polskiego z XIX w. i tam ta sama historia-większość szlaków, które sprawdzałem pokrywa się ze współczesnymi drogami.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie bazuj na Lazarusie myślę że sie nie zawiedziesz,
warto penetrować miejsca gdzie stały stare młyny (wiatraki),knajpy leśne,okolice starych dworków, pałacyków.Jest tego bez liku.ja w czerwcu rzucam kable, bezpieczniki i inne bzdety,pakuje majdan i jadę na Kahlenberg.
PEACE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o stare trakty, to na ich skrzyżowaniu pod Wilanowem były robione spore wykopaliska (bo teraz budują tam osiedle) - odkryto starą osadę, skrzyżowanie targu z centrum hotelowym", bo to był ważny punkt na szlakach handlowych i komunikacyjnych. Fajne to było, pracowałem obok i codziennie po pracy oglądałem efekty tych wykopalisk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś miałby arkusz mapki Miega dla terenów Krosna to ja ślicznie proszę o kontakt :)
A co się tyczy ciekawych i bardzo dokładnych mapek Galicji to polecam kolegom Kataster Galicyjski z 1851 r., precyzja tej mapy naprawdę powala na kolana :)
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 years later...
  • 4 weeks later...

witam
Panowie co oznacza ten symbol na rzece
wycinek pochodzi z map Lazarusa
przejżałem legendy z pruskich austriackich i niemieckich map i nie znalazłem podobnego
ta przeprawa-zagadka "znajduje się na sporej rzece miedzy folwarkiem a dworem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie