Skocz do zawartości

hełm wz 31- fotki


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Lecimy po kolei, farba podkladowa to minia a ta jest z definicji czerwona, nie sadze aby tu dobieranie koloru mialo wieksze znaczenie wszak i tak jak nazwa skazuje jest to farba podkladowa i nie bedzie jej spod salamantry widac, lecimy dalej, w/g moich ustalen opartych na ogledzinach dwoch helmow z kolekcji wszystkie trzy elementy skorzane wkladu sa takie same, a osadzone sa w obeczy przez zawalcowanie i zapunktowanie, co do osadzenia uwazam ze jest wystarczajace, jeden z posiadanych przez mnie helmow ma zerwane jedno mocowanie, a mimo tego wklad jest stabiny, generalnie co do szczegolow i opisow odsylam do pozycji niezyjacego juz niestety J Kijaka Helmy Wojska Polskiego 1917-1991"
P.S. Skad wpadles na pomysl zeby na wz 31 nalozyc siatke maskujaca ????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
witam
Pragnę zaprezentowac ciąg dalszy opowieści o odrestaurowaniu hełmu polskiego wz 31 dla potomnych i tych osób które tak jak ja miały problem z zebraniem informacji jak zrekonstruowac to cudo. Wierzę, że wiedza tu zawarta komuś pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wersja przerobionego hełmu wz.50 na strażaka, Łatwo poznac po dodatkowych 2 wąsach w kształcie pętli na tylnej części obrączy. Co ciekawe podpinka, prawdopodobnie robiona wg. przedwojennego wzoru wykonana była ze skai lub innego materiału skóropodobnego. Posiada także mniejsze niż w oryginale oczka do upinania sznurka regulujacego rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie