Skocz do zawartości

'Transfer' z Heer do Waffen SS ?!?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy taka 'ekwilibrystyka' była praktykowana ? W szczególności transfer podoficera armii z doświadczeniem z początkowego okresu wojny w celu specjalistycznego szkolenia nowopowstających jednostek Waffen SS ?

Jeżeli ktoś zna takie przykłady będę wdzięczny za info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pod koniec wojny odbywały się takie transfery wśród oficerów - poszukam zdjęć. Widziałem też oficera służby sanitarnej Waffen-SS oddelegowanego do Wehrmachtu, w celu odbycia kursu specjalistycznego ma na mundurze obie gapy i Waffen-SS na rękawie i adlera na piersi.

Pozdrawiam
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie dowolny przykład podoficera armii, który przeniesiony został do Waffen SS (np obcokrajowcy) jako kadra dowódcza i instruktor.

Chodzi o to, czy to w ogóle było możliwe, żeby uwiarygodnić pewną postać fikcyjną...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transfery oficerów były na porządku dziennym - najbardziej chyba sztandarowe postaci to transfery z Luftwaffe - Otto Skorzenny (wiadomo kto) i Wilhelm Bittrich (zwyciezca w walce pod Arnhem). Bittrich otwarcie mówił, że poszedł do Waffen-SS ze względu na szybszą ścieżkę awansów. Felix Steiner przeszedl jeszcze w 1935, a Paul Hausser to wiadomo kim był.

Mnie potrzeba przykładu podoficerskiego :) Mówiąc wprost, czy przy organizacji jednostek specjalistycznych Waffen SS, jak np. jednostki górskie, 6 SS GJ Div 'Nord' i 7 SS GJ 'Prinz Eugen', korzystano z doświadczenia instruktorów, w stopniu np starszych podoficerów, przeniesionych (za zgodą lub bez) np ze szkolnych lub liniowych batalionów strzelców górskich Heer ? Jak dla mnie to bardzo wiarygodne, ale szukam potwierdzenia przykładem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie