Jump to content

Lanolina - gdzie szukać ?


schutze W.

Recommended Posts

kup zwykły olej do skór w jeździeckim. Czy rycynowy jest dobry to dowiemy się po jakimś czasie jak skóra wystawiona będzie na wilgotne i ciemne warunki. Olej do skór jest olejem specjalistycznym - nie jełczeje i nie wysycha jak zwykly lniany. Można użyc jeszcze zwykły tłuszcz do skor ale jeśli mocno zaschnięta skóra to olej lepszy
Link to post
Share on other sites
Witam. Jako że w klimacie motocyklizmu siedzę od 1990 r., a kto widział morotsa bez skóry?, to tak: jeżeli trochę twarda polecam raczej specjalistyczne preparaty np. Leder Fett z Luisa ( ostatnio trudno dostępny ),wosk do skór z firmy Starwax - ceny 35-50 złociszy, albo też wosk pszczeli wcierany na ciepło, tylko uwaga łatwopalny. Mogą być inne produkty - ważny jest zapach - im mniej zalatuje rozuszczalnikiem tym lepiej. Kombinacje z tłuszczami roślinnymi sobie daruj - tak jak zauważył mój przedmówca skutkuje to w zasadzie nieodwracalnym zniszczeniem przedmiotu. Mały OT moze mod uczyniłby coś na kształt i podobieństwo regulaminu konserwacji na głownej tego podforum np.
1. Do odrdzewiania metali nigdy octu!
2. Skóry masłem nie traktujmy !
Link to post
Share on other sites
Do przyklejania wątków nie mam uprawnień, to do Bociana. Faktycznie przykleił bym informacje że za ocet do odrdzewiania i olej jadalny do skóry kartka. Te specyfiki motocyklowe które podaje KaktuS to właściwie impregnaty. Sam bawie się motocyklami i znam je. Lepiej i taniej jednak lanolina. Jak ktoś orginał używa to takie specyfiki mają jak najbardziej zastosowanie, znakomici zabezpieczają przed deszczem i ułatwają następnie czyszczenie. Osobiście preferuje specyfiki Gaerne :)
Wojtek
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Witam panów
Temat trochę stary ale wiem że sparawia problem.
Taka informacja - mam nadzieję, że może się komuś przydać - Kupiłem dzisiaj w aptece plastikowy pojemnik z Lanoliną 500g - cena 45zł. Na niej napis: Lanolina FPV zastosowanie: do receptury preparatów farmaceutycznych stosowanych zewnętrznie, wydawanych bez recepty lekarskiej."
Firma Microfarm p.p.h. Kraków, ul. Krakusa 7, tel: (012) 656-62-34.
Więc jakieś gadania pań w aptece o receptach itd są chyba wyssane z palca i jak zwykle w naszym kraju brakiem ludziek życzliwości.

Wchłanianie lanoliny można polepszyć stosując suszarkę do włosów - no chyba że ktoś lubi piekarniki.

Na marginesie wosk pszczeli zawsze na ciepło mieszałem z Olejem linianym i dobrze się spisywał jako impregnat do Bundesów.
Pozdrawiam Wszystkich
ps Oczywiście w innej aptece marudzili i sprzedali mi tylko naparstek lanoliny.
Link to post
Share on other sites
:) Właśnie od tego producenta (znajomy) dostałem kilka opakowań które gdzieś zawieruszyły się i przedatowały. W tym zastosowaniu jedna nie będe się przejmować datą. Polecam ich syropy na kaszel, faktycznie działają, nie wie tylko czy tą informacje da się pociągnąć pod konserwacje gardła i nie wyjdzie że to reklama ;) Jak nie przestane to sam sobie bede zmuszony dać kartke :(
Wojtek
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
To jakis zwykly preparat do prania welny :)
Panie w aptece czemus nie lubia sprzedawac lanoliny, ale robia z niej masci i te juz lubia sprzedawac. Musisz ugadac pania aptekarjke zeby Ci odsprzedala troche czystej lanoliny, ja kiedys odkupilem spora puszke w calosci i wcale kosztowne nie bylo. Lanoline rozpuszczasz w benzynie lakowej i tym nasaczasz stwardniala skore. Pare rzeczy do zycia przywrocilem :) Lanolina ma ta zalete ze nie zapycha porow skory, ladnie w nia wsiaka a potem nie zasycha po latach na kamien jak niektore chemiczne preparaty czy oleje.
Link to post
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.×
×
  • Create New...

Important Information