Skocz do zawartości

Monte Cassino - polska piechota ...


bolas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Wrzucilem do small packa co bylo pod reka, czyli:

- rzeczy kosmetyczne - pedzel, pojemnik na mydlo do golenia, mydelniczka, listwa do czyszczenia guzikow, noz+widelec+lyzka, maszynka, lusterko (wersja prostokatna), 4 zyletki
- zestaw do szycia - nici na tekturze, a nie szpulka
- racje zywnosciowe (tego nie mam, ale wchodzily do menazki)
- menazki - zwykle 2 sztuki
- sweter - tu zastapilem koszula welaniana gruba, na oko ta sama objetosc
- sztucce - wrzucilem do przybornika
- kubek - wersja powojenna
- kuchenka skladana z paliwem - nie mam, ale i tak wchodzila do menazki
- bielizna - kelesony+skarpety
Dolozylem jedna szczotke wojskowa z 1939 roku, wersja owalna. Ale nie wkladalem jej do przybornika.

No i wszystko weszlo do small packa. Sprawdzilem na 2 packach, i co ciekawe zdecydowanie lepiej sie pakowalo i ukladalo rzeczy w small packu z usunietymi przegrodami.

W wersji z przegrodami do jednej przegrody trafila menazka, do drugiej dalem kubek, na to bielizna. W glowna czesc zestaw kosmetyczny i na to sweter.

W wersji bez przeglrod menazka na spod, na to zestaw kosmetyczny i na gore bielizna (bardziej od strony plecow).

A ze pod reka mialem tez i latarke Lamp electric no 1" to i dorzucilem na gore. Dalo sie dopiac, ale wystawala juz poza obrys plecaka.

Czyli zmiescic sie da. Choc roznice moga byc w zaleznosci od:
- kubki byly w kilku srednicach
- sztucce, roznice dlugosci do ok 5cm w zaleznosci od producenta
- nici w zestawie - cienkie na tekturze, lub tez zwykla szpulka
- lusterka metalowe, male okragle, i wieksze prostokatne
Inne rzeczy (listwy, pedzle) to roznily sie tez wielkoscia, ale nie byly to tak znaczace roznice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. Mietek - ja mam small z przegrodami a pakowałem trochę na odwrót - rzeczy osobiste i ogólnie z materiału na spód i od strony pleców, a zrolowany przybornik i memażkę na wierzch, kubek od biedy wszedł. Może trzeba zmienić ciuchy na cieńsze... a kubek zawiesić tak jak na http://www.12pulkulanow.com/ dział wyposażenie, tył.
No i od razu kolega pattern ma umiejscowienie naszywek i innych rzeczy w II KP.
@ kolega Slaw 100 - sory, ale czarne w ciemnym to słaby odbiór detali - można prosić trochę jaśniejsze zdjęcia?
Przy okazji jak juz piszę - udało mi sie wskrzesić zakładki
i na maxa OT linki do dwu galerii z Memoriału Generała Maczka.
http://willysmb.pl/zdjecia/OstrowWlkp2007/
http://willysmb.pl/zdjecia/OstrwWlkp2007JanuszJurek/

Pozdrawiam. KaktuS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ SLAW 100 nareszcie mam dwie chwile wonlego czasu. Buty jak dla mnie na rozjaśnionych zdjęciach są dobre, ale jest małe ale, Ammo Boots zarówno brytyjskie jak i kanadyjskie z 1944 r. powinny mieć sześć dziurek, twoje mają osiem, podeszwa za mocno ćwiekowana, z sygnatur ja nic konkretnego nie mogę odczytać - ale wiemmjak trudno zrobić tam zdjęcie. A jakiś widok pary z góry ? Pozdrawiam. KaktuS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szybki i ciężki mam Enter - Mietku ryciny pierwsza klasa!!! A pięć szczotek ???? są dokładnie opisane zastosowania i nawet mój angielski od wieki biały ćłowiek w śkole chiba rozumi do ćiego biała bwana użiwa taka, a nie innia sciotka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakowanie - przegorody sa ponoc wlasnie na menazke i manierke (i tez ladnie one tam wchodza), ale jakos nie wyglada to na najlepsze rozwiazanie.

Szczotki - ano sa opisane, tyle ze w opisie w muzeum w Londynie byly jeszcze, o ile sie nie myle, szczotki do czyszczenia oporzadzenia. Tak czy inaczej, 5 szczotek zajmuje od licha i troche miejsca, gdzie to nosic? No i ile bylo w warunkach bojowych?

Zyletki - ciekawa ta na fotce! Skad jest? Czy sa jakies zrodla potwierdzajace ze byla w uzyciu? Styl wyglada iz faktycznie moze dac sie zalozyc na 2 odmiany maszynek w stylu Gillette. Jak do tej pory w muzeach, ksiazkach i reklamach z ww2 widzialem nozyki: Gillette, EverReady, Wardonia, WestEnd. Reklamy tez wyraznie sugeruja iz cywilna produkcje sprzedawaly kantyny NAFFI.

Buty - polczenie 3 czesci skory jest dosc dziwne, nie kojaze takiego rozwiazania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakowanie - przegorody sa ponoc wlasnie na menazke i manierke (i tez ladnie one tam wchodza), ale jakos nie wyglada to na najlepsze rozwiazanie" - dokładnie - polecam eksperyment - wyciagnij na czas manierkę z plecaka, oczywiście zawieszonego na plecach :-))))
Żyletki, a właściwie jedną jedyną żyletkę ( było pięć ale ma sie przyjaciół ) dostałem od syna weterana i tak na dobra sprawę nie wiem czy to z wojny, czy z okupacji Niemiec.
Przy okazji masz na składzie blanco? Pozdrawiam. KaktuS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem manierki w small packu wyplywa co jakis czas. Ale co projektant oporzadzenia mial na mysli robiac te 2 przegrody to nie wiem. Zakladam ze ta na menazke to OK, ale kolejna?

Blanco - sledze Twoje posty o blanco na kolejnym forum. Blanco nie mam.
No i problem jest by nie wrobic sie w zakup powojennego, ktore z wojennym nie ma wiele wspolnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do blanco to zalezy czy na polke czy zeby sprzet nim potraktowac. Jezeli na polke to trzeba szukac okraglego z wwII. Jezeli do uzytku to powojenne. Trzeba tylko uwazac zeby nie kupic za zielonego. Ja ostatnio lancowalem" swoj ekwipunek. Kupilem kostke w SOF i jest ok. Nie nakladalem grubej warstwy ale staralem sie wcierac dosc mocno rozpuszczone. Moim zdaniem wyszlo ok. Ekwipunek nie jest juz zolty i nie za zielony. Ma ladny kolor szaro-oliwkowy, tak bym to okreslil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki wieczorem albo jutro. Powojenne zostawia swiecaca warstwe jak zrobisz paste (tak powinno wg rozkazow byc) i zaczniesz smarowac" sprzet. Je rozpuscilem w sporej ilosci cieplej wody i wcieralem gabka w ekwipunek zeby rownomiernie sie kolor rozlozyl. Wskazowki znalazlem na formum angielskim dla rekonstruktor. Wyglada dobrze, tym bardziej, ze nie chcialem miec efektu swiezego blanco czyli grobej warstwy. Na pewno bede jeszcze jedna warstwe nakladal ta metoda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Mietek - co do projektanta to może miał naturę komplikatora... Przegrody są i trzeba się jakoś do nich dopasować. Drążę ciekawy temat o blanco, ponieważ się skłaniam do pokrycia webbingu - to co mam, nietety nie jest w jednym tonie kolorytycznym, a zależy mi na tym właśnie oliwkowo- szarym odcieniu ( takim mam pas), a przy okazji dyskusji te szczegóły i przemyślenia - super sprawa.
@ Tarawa - blanco mile widziane z epoki, puszeczka do small packa, a blanco jak wyżej, na webbing. Dzięki za przepis - ja bym jechał grubiej ze szczotki i potem usuwał nadmiar, ale twój sposób jest lepszy - na bieżąco kontrolować można proces i odcień , podobnie jak szpachlowanie szpachlówką blacharki samochodowej tradycyjnie, a natryskiem. Pozdrawiam. KaktuS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie