Skocz do zawartości
  • 0

CO TO ZA ODZNAKA LOTEWSKA?


Voucur

Pytanie

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.Jestem Piotr.Spróbuję pomóc.Jest to odznaka ukończenia szkoły oficerów artylerii/najprawdopodobnie
z 2 pułku artylerii Zemgale przed 1940/ a wczasie walk
na wale typ służył w 15 pułku artylerii 15 lett.etc.
jutro będę wiedział na bank - zajrzę do mądrej książki
dla pewności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o rzadkość wystpowania to pewnym wyznacznikiem może być cena. Na internetowej aukcji z amerykańskiej stronki troszkę ładniejszy stan wystawiony był za 125 dołków i chyba nie było chętnych. Poza tym oni raczej zawyżają ceny ale to nie musi byc reguła.


pozdr.
marwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Voucur zapisałem Twój numer. Nie mów, że w naszej okolicy, to bezrybie...jest tych miejsc od cholery. Będę w sobotę w Forcie I, to się spotkamy. Weź ze sobą Słomę, jeżeli będzie on w Toruniu oczywiście.

Pozdrawiam
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj chyba nie bedzie, bo rozmawialem z nim wczoraj, i mowil ze do olsztyna chyba sie bedzie na weekend zwijal, musi mi mundur przywiesc :-DDD bo nei mam w czym do szkolki HJ chodzic ;PPPP

nieno vouk co do SS leutland to super fanty pociagnoles, szkoda ze wszystko wyjoles i trzeba nowych miejsc szukac ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Vouk,
odznaka bardzo ładna i ciekawa. W aktualnym numerze odkrywcy znajdziesz bardzo podobne, jeszcze nie czytałem tego artykułu, ale może on pomoże Ci dalej. Nie wykluczone, że w następnym numerze pokarzą też Twoją

Pozdrawiam
Marcin

P.S. Masz może jakieś wiadomości na temat Mutterkreuz'ów. Nie wiem czy istaniała brązowa odznaka i ewentualnie jak wyglądała? Poza tym czekam na jakiegoś maila w sprawie wypadu na piwko ze Slomą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monsun: dzieki za info, mam nadzieje ze jednak zamieszcza info nt. tej odznaki bo mnie juz szlag trafia ze nie wiem co to jest. Poszukiwania na necie chwilowo zakonczone sa fiaskiem.

Co do Mutterkreuzów: nie znam sie, niestety... ale widze ze sa tu lepsi specjalisci :)

A co do wypadu na browar ze Sloma: masz tu moj nr. tel.:
692-654-132 i daj mi znac sms-em kiedy mozesz sie spotkac to dogram ze Sloma i odpisze. Pochwale sie znaleziskami z weekendu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie