Skocz do zawartości

Hełm niemiecki II w.św. - duży dzwon 70 poszukuję


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie się wydaje ze ostatnim 'typowym' był własnie 68 (i tak mniej 'typowy' bo najpopularniejszy był chyba 64 i troche mniej 66) dostosowany do wkładek 60/61 (zaleznie od rodzaju zastosowanej obręczy wewnętrznej mozna bylo zalozyc 2 rozmiary wkladek, przykladowo dla 66 - 58/59 a dla 64 - 56/57) natomiast tym ekstremalnie żadkim była 70, dla wkladki 62 i byc moze 63 (ale czy robiono takie obręcze to nie mam w ogóle pojęcia) bo tak by pasowało wg oznaczen rozmiarowych bo dziwne zeby ten jeden numerek gdzies zjadło, ale głowy sobie zabrac za do nie dam, hełmu swojego tez nie :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co prawda są różni ale oglądając ogół rozmiarówki niemieckiej, a i znając mój mundur niemiecki to wydają się że tamta populacja Niemców była w większości szczupła i chuda - podobnie z romiarówką głów.

Nie jestem aż tak otyły - ale to po prostu byli szczupli ludzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chol... mam obwód głowy 62/63. Znalazłem parę oryginałów na e-bayu M42 właśnie 68 z obręczą 60 (350 baksów hihihi) i parę chińskich replik stalowych. Nigdzie nie ma 70 z wkładką 62 lub 63. Nawet replik.

jak ktoś w Wawie lub okolicach ma 68 z wkładką 60 lub 61 to będę wdzięczny za możliwość przymiarki ;) Może jako tako będzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie