Skocz do zawartości

suvergin gt-wymiana doświadczeń


nunki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 731
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
panzer ceny sa w reklamie :) po drugie ciezko sie przedstawil gt ale bynajmniej nie za ostro dal troche czadu ale narazie go nierozumiem co do mnie gada hehehe ale mysle ze sie zaprzyjaznimy mam pytanie o glebokie sygnaly jak one brzmia na sluchawkach bo dzis bylem bez bo proba ale piszczy nie do zniesienia mimo malego volume ogolnie dzis po przeskoku z rutusa solarisa jestem rad obaczymy jak dalej poleci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka jestem bardzo zadowolny z gt i to nawet bardzo juz po 3 wypadach mam efekty moze nie duze ale trafilem wczoraj pare fajnych rzeczy szkoda ze niektore musialy wrocic do gleby i tylko fotki mi zostaly super sprzecik naprawde juz go lubie
ale mam pytanie jak rozpoznac glebokie sygnaly tzn w sluchawkach co powinienem slyszec kurde szkoda ze nikt sciezki audio nie zrobil chocby z komorki :)narazie wszystkie zalegane przedmioty to mialem na glebokosci dwoch szpadli najglebiej pozdrowka szajka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz coś głęboko pod cewką to zazwyczaj sygnał jest cichy i cienki.Kiedyś trafiłem 3 skrzynki na amunicje do maxima na gl.ok 1m.Sygnal bym wlasnie taki cichutki i na dużej powierzchni ok 1x1m.Musisz w miare dokładnie i nie za szybko machać cewka aby nie przeoczyc takiego sygnalu.Czasem jest taki sygnal lekko wany" niestabilny to musisz sobie odgarnac troche ziemi i sprawdzic czy kopac dalej czy nie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o spostrzezenia to zauwazylem ze GT wycina jakos automatycznie niektore kolorowe rzeczy, przyklad: pestka z pepeszy z powiedzmy 44r pobrudzona ziemia (jak to wykopek) ustawiona pionowo (pociskiem do gory) nie jest wykrywana. Ta sama pestka daje na DFX bardzo ladny sygnal (90% na lcd). Kombinowalem z czuloscia dyskryminacja ale bez efektu. Przechylona lub polozona peska daje dobry sygnal. Ki czort? Mam cewke tornado 10-calowa Tornado. To uszkodzenie czy GT tak ma? Zdarzalo mi sie kopac bardzo drobne kolorowe rzeczy, wiec mysle ze to jest zwiazane z zelazem ktore jest w pocisku. A moze tylko ja tak mam? Te pestki walaja sie wszedzie, latwo sprawdzic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde jak to jest z tymi glebokimi sygnałami jarze juz sygnaly na kolorze radze sobie dosc dobrze laze na sluchawkach ale moze mam zle ustawienia poradzcie mi mam pare miejscowek ale potrzebuje glebokie bicie napiscie mi cos na privie pozdrawiam szajka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czekam na paczkę z wykrywką.
No i zaraz jak ją tylko dostanę w ramach testu wybiorę się na ,,monetkową,, łączkę.Czesana już wielkorotnie : ACE 150 , 250 , X-TERRA 30,CSCOPE , SOLARKA I CIBOLA .
Wykopany każdy sygnał jaki się tylko dało . To będzie dobre wyzwyanie dla GT .
Zdam Wam relacje jak tylko tam wskocze.
No chyba ,że GT mnie przerośnie :) i będe kopał sygnały ,,widmo,, .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień wolny dzień,oczywiście musi padać .
Zabieram swój sprzęt - wczoraj przyszedł i jadę na tę swoją łączkę.
Łączka została zaorana - jak na złość - bo 3 lata nikt jej nie ruszał .
Odpalam wykrywke ,wchodze w błotko i robie WIEEEEELKIE oczy !
Piszczy , skrzeczy , coś z głośnika gada - tylko co ?
Daje sygnały , a ja nie wiem gdzie kopać - bo jak namierzyć fanta?Tu więcej , tam mniej .Masakra jakaś hihi .
Przyzwyczajony do ,,wyświeltaczy,, już wiem,że to będzie długa droga zanim się dogadamy z moim nowym towarzyszem wypraw .
Rozpadało się na dobre,może jutro raz jeszcze gdzieś wyskocze.
Będzie kolejna próba - mam nadzieję,że nie kolejna porażka .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz osłony na elektronikę ,to w deszcz na pole się nie wybieraj ,GT bardzo tego nie lubi .Na początku spróbuj chodzić w trybie ,,auto ''i nie na świeżo zaoranym polu ,spulchniona gleba jest bardzo ciężkim przeciwnikiem dla każdego wykrywacza .Upłynie wiele godzin na polu zanim poznasz język swego towarzysza ,recepta to kopać na razie wszystko co jest powtarzalnym sygnałem w jednym miejscu ,zwracać uwagę na słabe ,czasami ledwo słyszalne sygnały ,dają one często fanty z głębokości które są nieosiągalne dla innych wykrywaczy ,zresztą sam się niebawem o tym przekonasz.Pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie cecholek nie wpadaj w panikę , po pierwsze ustawienia wykrywki , nie wiem jak miałeś ustawionego swojego GT , na początek czułość auto w instrukcji są ustawienia dla ''początkujących'', parę godz. w terenie i będzie coraz lepiej. Ja chyba po 2 wypadach przeszedłem na czułość max. Różnie mi się chodzi ale to zależy od warunków w terenie czasem wykrywacz przy każdym ruchu burknie , lub jest b. grzeczny daje sygnał kiedy trzeba , zawsze jednak chodzę na czułość max , nie chcę tracić zasięgu z drugiej str. mogę w 1 przypadku przegapić jakiś słabszy sygnał , trzeba być b. skoncentrowanym , cóż coś za coś.
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwartek - hmmmm , masakra jakaś była .
Piątek - zabieram sprzęt na kolejne testy , muszę stwierdzić , że jest głęboki . Troszke pochodziłem na auto , trochę na ręcznie ustawianej czułości . Jednak teren gdzie byłem ,nie był ,,fantonosny,, , jednak wykopałem troche kolorowego złomku .
Sobota - wybierałem się na poletko , gdzie sygnałów nie było w tym roku za dużo . Pierwsze parę metrów i wyszły :
3 boratynki , 1 auguścik , 3 plomby , 1/2 marki . Zapowaidało się ciekawie , jednak - zapomniałem naładowac aku i po 15 minutkach zakończyłem swoje wykopki . :(
Bez wątpienia to sprzęt , który potrzebuje czasu ,żeby go opanować . Śmiało mogę stwierdzić , że już po kilku godzinkach chodzenia potrafi pozytywnie zaskoczyć . Strach się bać , co to będzie pózniej .

No i dzięki za rady koledzy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhhh cienizna tego tygodnia prawie nic ale to wina miejsca ale czasami mnie wkurza gt :) kurde musze jeszcze popracowac nad nim :)co do pepeszek to kurde nakopalem ich i pelnych i pustych i wyl nie milosiernie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie