Skocz do zawartości

suvergin gt-wymiana doświadczeń


nunki

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś pochodziłem z 4 godzinki, po polu. Słoneczko grzało, muszki gryzły... i tak przeszedłem pare km. Jedna monetka alu prl 50 groszy, i złom miosiężny i miedziany... Sensitive na auto miałem, jeszcze nie wiem jak to ustawiać prawidłowo. sygnał progowy ledwo słyszalny ustawiony. Sporo miałem sygnałów w jedną strone, albo sygnałów jak na kolor ładny ale po chwili nic nie piskało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 731
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam
Jak to jest z wykrywkami nie posiadającymi wyświetlacza?
tak sie zastanawiałem czy chodząc z S.GT możemy wiedziec na jakiej głębokości zalega fant? Czy po sygnale można łatwo odróżnić złoto, srebro odinnych kolorków? Wiem ze jest to wykrywacz wielotonowy czy wobec tego na kapsla bedzie inny sygnł niż na miedzianą monetke?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Kolega mieszko raczy żartowac.Wyświetlacz przekazuje nie tylko informacje o zalegającym przedmiocie,ale jak wiadomo ma o wiele szersze zastosowanie.Praktycznie każdy zaawansowany sprzęt go posiada i nie do zabawy,lecz dla ułatwienia poszukiwań oraz sprawienia,by stały sie one przyjemniejsze.Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz nigdy nie zrobi nic dobrego-jedynie możesz ominąć fanty myśląc że to śmieci.Ja dwa razy się już naciołem ze swoim jak odznaka była z metalową szpilką odwrócona do góry.
Prawda jest taka że kopie się wszystko na kolorze,a głebokie sygnały i duże na all.Kto na kolorze wybrzydza" -ten dużo fantów zostawia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w poszukiwaniach detektorem (jeśli chodzi o sprzęt) liczy się tylko zasięg oraz brak dyskryminacji na kolor. Żaden wyświetlacz nie daje stu procętowej pewności jedynie sugeruje.
Prawda jest taka że po jakimś czasie wyświetlacz (jeżeli go mamy)staje się rzadko używany lub wcale. Powodem jest doskonała interpretacja dźwięku jaki wydaje nasz detektor,tak więc według mnie najlepszym wyświetlaczem jest ludzkie ucho ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się z tym nie zgodze, np. trafilem miejsc gdzie było dużo łusek, które po wykopaniu 10 z rzedu odpuszczłem, nagle trafiła sie pomiedzy nimi duzasrebrna moneta z tym samym syganlem dzwiekowym, tylko identyfiklacja wizulana sprawila ze ja wykopalem!

Jednak zgodze sie z jednym,trzeba kopac prawie wszystko, bo wiele zalezy od gleboskosci i ulozenia fanta.
Jednak napewno wyswietlacz mi nie przeszkadza a wrecz pomaga zwiekszacz wydajnosc poszukiwan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy akurat wyświetlacz dał ci 100% pewności że pod sondą jest srebrna moneta moim zdaniem jedynie zasugerował równie dobrze mógł by to być Polmos lub kawałek foli aluminiowej ;).
Gdyby wyświetlacz był aż tak niezawodny nie było by wtedy problemu z srebrnymi monetami ułożonymi pionowo itd.itp. ;)
Wydaje mi się że znacznie skuteczniejsza od identyfikacji wizualnej jest identyfikacja tonowa ,takie jest moje zdanie z którym oczywiście nie musisz się zgadzać ;)
Pozdrawiam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 1000WATT -nigdy wykrywka nie powie na 100% że akurat leży tam srebrna moneta,a nie polmos.Dodatkowo na,lub przy monecie będzie coś małego metalowego i już zmienia się sygnał.Może kolega pulkownikt nie wybiera łusek-ja zbieram bo trafiają się esesaki-a one są przypuszczam więcej warte od g*wnianych dzielonych talarówek...Wyświetlacz za to daje super radę nad morzem na plaży-można na GT bez problemu odróżnić nominał monetki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w jednym miejscu wykopie kilka pepeszek to dalej identyczne sygnały/wslazania wyswietlacza odpuszczam.

Druga sprawa to wyswietlacz nie dał mi pewności, że to srebrna moneta ale dał mi pewność, że to nie pepeszka i dlatego kopałem.

Dużą srebrną monetę spokojnie np. na MXT da się odróżnić na wyśwetlaczu od polmosu. Co czasem można wykorzystać, szczególnie w miejscahc gdzie polmosó jest baaardzo duzo.

Nie wiem natomiast co wyswietlacz ma do monet ustawionych poziomo, bo czy jest czy go nie ma każdy wykrywacz ma z nimi problemy.

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może skupmy się na GT,a nie na zabawkach w stylu łajdsów...
W GT wyświetlacz bardzo dokładnie pokazuje numerycznie co i jak jeżeli chodzi o stopy metali.Co do pokazywania kszałtów i głębokości...to zbędne bzdety.Ja jakoś nie mam takich problemów-kopię wszystko..Pazerny jestem hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wnikliwej analizie wielu wypowiedzi oraz wysłuchaniu uwag i spostrzeżeń kumpli do kopania dołków wybrałem właśnie to [ponoć] cudo .Nie wiem co ono do mnie na razie mówi ,bo to jak pierwsza randka z Chinką ,na razie jest miedzi nami chemia na zrozumienie przyjdzie zapewne czas w trakcie chodzenia .Wykrywacz fajnie zrobiony wszystko masywne i wyglądające bardzo profesjonalnie ,dźwięki w słuchawkach fajne nie wkurzają ucha ,ergonomia całkiem znośna [nowa lżejsza cewka ,elektronika pod łokciem ]no chyba że ktoś ma rączkę nawykła tyko do stukania w klawisze to wtedy może być problem .Przez długie lata zajeździłem HS2 oraz amerykańskiego Discawery który rozsypał się po prostu w rękach ,zobaczymy na ile starczy GT i jakie to cuda razem odkryjemy ,o cym nie omieszkam napisać Pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy najlepszy na świecie ,lecz na pewno bez obciachu . Chodzę z kumplem który zamiata Explorerem II[ czyli pierwsza liga] po dwóch godzinach chwalimy sie fantami i ilość monetek guzików i na prawdę małych plomb, w moim przypadku jest podobna u niego i u mnie ,a biorąc pod uwagę że to są moje pierwsze dwie godziny w życiu z GT to chyba nie jest źle .Wcześniej jak na koniec kopania wysypywał swoje fanty to miałem chęć pieprznąć swój stary wykrywacz w krzaki ,taki byłem wk... i to jest właśnie najważniejsze ,skuteczność , co mi po mówiącym ludzkim głosem cudzie elektroniki lub kosmicznym wyświetlaczu i sprzęcie który posiada rzeczy z których pewnie nigdy nie skorzystam ,pole weryfikuje te wszystkie bajery i wystawia opinie .Co do moich pierwszych 2-uch godzin z GT to kopałem na początku tylko te sygnały do których nie miałem żadnych wątpliwości ,lecz po jakimś czasie zorientowałem się że te ciche powtarzalne sygnały też przynoszą fanty ,chodziłem na ustawieniu dla chlorofili czyli dla początkujących [Auto] .Pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie